Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Inauguracja roku szkolnego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Akademickim

W Centrum Konferencyjno-Widowiskowym PWSZ im. Witelona w Legnicy, 17 października 2019 roku o godzinie 12:00 odbędzie się inauguracja roku szkolnego w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Akademickim w Legnicy.

Zdjęcie ilustracyjne © Materiały prasowe / UM Legnica

Akademickie Liceum Ogólnokształcące wyróżnia między innymi rozszerzona ilość nauczanych języków obcych, zajęcia dodatkowe oraz indywidualne podejście do ucznia. ALO to też możliwość realizowania swoich pasji i zamiłowań. Dodatkowymi atutami szkoły jest także nowoczesna baza dydaktyczna i doskonała kadra nauczycielska, ciekawe wyprawy edukacyjne oraz wymiana międzynarodowa.

Technikum Akademickie zostało zarejestrowane w październiku 2018 r. a rozpoczęło działalność we wrześniu 2019 roku. Technikum Akademickie w Legnicy nastawione jest na współpracę z przemysłem, co wiążę się między innymi z powstawaniem klas patronackich. Szkoła rozpoczęła działalność, kształcąc w zawodach technik automatyk oraz technik informatyk. Ze względu na oferowane kierunki, bazę dydaktyczną, kadrę nauczycielską oraz współpracę z największymi firmami regionu i kraju cieszy się dużym zainteresowaniem potencjalnych uczniów i ich rodziców.

Praktyki zawodowe uczniowie Technikum odbywać będą w największych firmach regionu, między innymi w firmach działających na terenie LSSE. Zajęcia w Technikum odbywają się na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Absolwenci technikum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować edukację na studiach wyższych. Zdane w trakcie nauki państwowe certyfikaty kwalifikacji zawodowych umożliwią absolwentom Technikum Akademickiego uzyskanie tytułu zawodowego – technika, który podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy w kraju i za granicą.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.