Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Gmina Chojnów wspiera rajd charytatywny Złombol

Ekipa rajdowa w barwach Gminy Chojnów na trasie największego rajdu charytatywnego w Europie.

Fot. materiał prasowy © materiał prasowy

Wielbiciele dawnej polskiej motoryzacji znaleźli sposób na połączenie swojej pasji z chęcią pomagania potrzebującym. Tak narodził się Złombol, który w ciągu kilku lat urósł do rangi największego rajdu charytatywnego w Europie. Uczestnicy co roku pokonują około 5000 km, aby udowodnić, że samochody wyprodukowane w państwach byłego bloku wschodniego potrafią zaskakiwać swoją trwałością. Warunkiem wzięcia udziału w rajdzie jest użycie karoserii samochodu jako przestrzeni reklamowej, z której dochód w całości trafia na rzecz dzieci z domów dziecka. Wśród tegorocznych załóg pojawiła się ekipa reprezentująca Gminę Chojnów.

Luiza Podkańska, Jakub Szymański, Artur Prokop i Tomasz Charytanowicz z Gminy Chojnów nie mają łatwego zadania. Ich celem jest dotarcie do historycznego regionu Hiszpanii — Kraju Basków. Po drodze czeka ich wielogodzinna podróż, przeprawa przez Pireneje i zmagania z awariami, które jak sami mówią, są nieodłącznym elementem takich wypraw. Trasa ustalona przez organizatorów nie zawsze składa się z dróg szybkiego ruchu, więc na trasie pojawiają się zarówno większe, jak i mniejsze miejscowości.

- Mamy plan, aby na każdym z naszych postojów zostawić jeden egzemplarz Wiadomości Gminy Chojnów, które dostaliśmy od pracowników Urzędu. Chcemy chwalić się tym, że dzięki wsparciu Pana Wójta, możemy zrobić coś dobrego dla osieroconych dzieci — mówił nam Artur Prokop, załogowy mechanik.

- Być może dla obcokrajowców nie będą one zrozumiałe, ale na trasie z pewnością będziemy spotykać naszych rodaków — dodał.

Na starcie, który odbył się w minioną sobotę w Katowicach, stanęło 530 załóg. Jak podali organizatorzy, udało się zebrać ponad milion złotych, które w całości zostaną przeznaczone na rzecz dzieci z domów dziecka.

- Chętnie przyłączyliśmy się do tej akcji, ponieważ osierocone dzieci nie miały wpływu na swój los. Wspaniale, że są ludzie, którzy oprócz realizacji swojej pasji chcą nieść pomoc istotom, którym należy się szczególna troska — powiedział zapytany o rajd Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz.

Fundacja Nasz Śląsk, organizator imprezy, przeznacza zebrane środki na zajęcia pozalekcyjne, sprzęt rekreacyjny, kursy prawa jazdy i wiele innych rzeczy, na które wychowankowie domów dziecka nie mogą liczyć tak samo, jak ich rówieśnicy wychowujący się w domach rodzinnych.

Obecnie ekipa rajdowa Gminy Chojnów znajduje się w okolicach francuskiego miasta Metz. Na metę w Noja planują dotrzeć 6 września. Trzymamy kciuki!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.