Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Imieniny ulicy NMP w Legnicy

Od wielu lat we wrześniu, za sprawą Ośrodka Sportu i Rekreacji, legnicka ulica Najświętszej Marii Panny obchodzi imieniny. Solenizantkę odwiedzają tysiące legniczan, a piękną oprawę zapewniają wybitni artyści. Imieniny już w 9 września.

© materiał prasowy

Tym razem czekają nas atrakcje z krainy opery, operetki i musicalu. Początek już o godzinie 15.00, kiedy to na ulicy nastąpi parada orkiestry dętej Gminy Dopiewo z prześlicznymi mażoretkami.

Na scenie przed Filipem o 16.00 zagra Kapela Bajer z Nowej Soli. O godzinie 16.30 wystąpi Big Band Kłos &Dąbrowski, zaś o 19.00 – Kapela Janka Boduszka z Siemienic.

Wiele muzycznych niespodzianek czeka następnie na scenie przed Katedrą: godz. 17.00 – Kraków Street Band, godz. 19.00 – Tercet Egzotyczny, a o godzinie 18.00 Maciej Janus da uliczny koncert fortepianowy.

Na scenie przed Kościołem Marii Panny o godzinie 20.30 rozpocznie się wielka Gala Imieninowa W Krainie Opery i Operetki. 

Gwiazdą i gościem specjalnym będzie Jacek Wójcicki. Koncert poprowadzą Paweł Sztompke i Kazimierz Kowalski. Wśród wykonawców, którym towarzyszyć będzie Orkiestra Polskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Kazimierza Wiencka i balet, zaśpiewają: Małgorzata Kulińska, Aleksandra Borkiewicz, Paulina Janczaruk, Emilia Zielińska, Arkadiusz Anyszka, Kazimierz Kowalski, Andrzej Niemierowicz i Mirosław Niewiadomski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.