Logo Legnica24h.pl
Reklama
DJAtoys.pl - internetowy sklep z zabawkami dla dzieci
PWSZ im. Witelona w Legnicy
Koparka Jawor - roboty budowlane

Druga edycja bezpłatnych kursów on-line Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych

Na stronie www.navoica.pl dostępna jest oferta bezpłatnych kursów organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy. Oferta kursów dostępna jest do 31 lipca 2021 r.

© Materiały prasowe / PWSZ w Legnicy

Żeby zapisać się na kurs wystarczy założyć konto i zarejestrować się poprzez stronę na wybrany kurs. Navoica.pl to polska platforma z kursami typu MOOC, dostępnymi w języku polskim, bez opłat i dla każdego zarejestrowanego użytkownika.

Do wyboru są trzy kursy:

  • Lean production – kurs wprowadza w tematykę zarządzania za pomocą technik lean management – prowadzący dr Magdalena Dąbrowska,
  • Wirtualizacja i cloud computing w zastosowaniach praktycznych – kurs wprowadza w tematykę przetwarzania danych z wykorzystaniem wirtualizacji i rozwiązań chmurowych – prowadzący mgr inż. Piotr Nadybski,
  • Architektura aplikacji internetowych opartych o framework Laravel – kurs wprowadza w tematykę wytwarzania oprogramowania z wykorzystaniem frameworka Laravel – prowadzący mgr inż. Krzysztof Rewak.

Lean production

Współczesne przedsiębiorstwa, działające na rynkach obfitujących w silną konkurencję, dążą do osiągnięcia przewagi nie tylko poprzez cenę czy poziom obsługi klienta, ale stawianie na oszczędność i podniesienie kreatywności i innowacyjności. Odchudzone podejście do produkcji, czy szerzej zarządzania, dzisiaj to już nie tylko moda, lecz bardzo często konieczność. W przedsiębiorstwach wdrażających koncepcję lean production, istnieje świadomość jej złożoności, mnogości wykorzystywanych narzędzi i metod oraz ograniczonej wiedzy na ten temat wynikającej bardzo często z braku uwzględnienia tej problematyki w programach nauczania. Obecnie osoby potrafiące zastosować, w praktyce funkcjonowania przedsiębiorstw, narzędzia i metody wykorzystywane w koncepcji lean, są doskonałym "motorem" do poszukiwania oszczędności, stymulowania rozwoju i innowacyjności oraz zwiększenia wydajności procesów i podniesienia ergonomii pracy.

Kurs jest adresowany do wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką, w szczególności osób, które chcą nabyć, ugruntować lub pogłębić wiedzę z zakresu koncepcji lean production oraz nabyć umiejętności zastosowania metod, narzędzi i technik wykorzystywanych w ramach tej koncepcji.

Wirtualizacja i cloud computing w zastosowaniach praktycznych

Kurs przeznaczony jest w szczególności dla studentów ostatnich lat kierunku Informatyka lub pokrewnych oraz innych osób chcących zdobyć podstawową wiedzę na temat technologii wirtualizacji i przetwarzania w chmurach obliczeniowych. Zawartość kursu to:

  • przedstawienie istoty współczesnych systemów informatycznych, ich roli w biznesie i życiu codziennym,
  • omówienie stosowanych w dniu dzisiejszym architektur systemów informatycznych,
  • wyjaśnienie koncepcji wirtualizacji i przetwarzania w chmurach obliczeniowych,
  • omówienie problematyki wirtualizacji, przegląd dostępnych technologii oraz szczegółowe omówienie wybranych, wraz z przykładami zastosowań i zadaniami do wykonania przez uczestnika kursu,
  • implementacja wybranych usług w powszechnie dostępnym środowisku,
  • strategia wdrożenia i migracji do chmury obliczeniowej,
  • problematyka bezpieczeństwa w modelu chmurowym.

Architektura aplikacji internetowych opartych o framework Laravel

Kurs obejmuje teoretyczne i praktyczne zagadnienia związane z projektowaniem, programowaniem i wdrażaniem aplikacji internetowych opartych o framework Laravel. Celem kursu jest przedstawienie w jaki sposób stworzyć dobrze zaplanowaną architekturę we własnej aplikacji webowej. Jak nie dopuścić do puchnięcia kontrolerów, jak sprytnie reagować na zmiany w bazie danych, jak uelastycznić aplikację w celu łatwego testowania i jak przede wszystkim zaprzyjaźnić się z interfejsami. Od kursantów wymagana jest znajomość podstaw programowania obiektowego i języka znaczników HTML oraz umiejętność czytania dokumentacji i znajdowania potrzebnych informacji w internecie. Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana, lecz z pewnością ułatwi pracę.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.