Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

„Wiedza zawsze procentuje”

Dorota Domińska-Werbel oraz Joanna Piotrowicz-Dębicka opowiadają o studiach podyplomowych EMBA w PWSZ w Legnicy i zachęcają dyrektorów, kierowników i menadżerów do podniesienia swoich kwalifikacji menadżerskich.

© Materiały prasowe

W lutym rozpoczęły się zajęcia na studiach podyplomowych Executive Master of Business Administration w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Ze względów epidemicznych zajęcia odbywają sięw trybie zdalnym. Ta forma kształcenia okazała się dla wielu jedyną szansą na możliwość kontynuacji studiów i intensywności prowadzonych na nich zajęciach, gdyż na co dzień wszyscy słuchacze tych studiów intensywnie pracują w sektorach firm małych i średnich przedsiębiorstw, pełniąc role kierownicze.

Dwie jaworzanki podjęły decyzję o rozwoju własnej kariery zawodowej, a że przy okazji pełnią funkcje dyrektorskie w znanych instytucjach: PORE w Jaworze i JOK, wpłynie to niewątpliwie na podniesienie ich kwalifikacji menadżerskich.

Obie postanowiły podzielić się swoim nowym doświadczeniem edukacyjnym, aby zachęcić kolejnych dyrektorów, kierowników i menadżerów do szlifowania warsztatu general menagera.

Dorota Domińska-Werbel, dyrektor PORE w Jaworze:

"W związku z tym, że jestem już od 14 lat nauczycielem akademickim, przede wszystkim zwróciłam uwagę na kadrę dydaktyczną proponowanych mi studiów podyplomowych, a przyznam się, że kadra EMBA PWSZ w Legnicy przerosła wszelkie moje oczekiwania. Podczas zajęc spotykam się wykładowcami-praktykami, przede wzystkim z praktykami biznesu międzynarodowego, pracujących dla najbardziej rozpoznawalnych brandów w Polsce i na świecie. Na to na pewno ma wpływ edukacja zdalna, gdyż dzięki niej mogli znaleźć w swoim napiętym grafiku czas na spotkanie z nami.

Od dawna zastanawialam się nad tego typu studiami, gdyż kierując zespołem kadry pedagogicznej i administrcyjnej, pomimo moich kwalifikacji psychologicznych, często brakowało mi jeszcze umiejętności menadżerskich, tak rozwiniętych, aby rozwijać markę, misję i wizję PORE w Jaworze wg własnej koncepcji.

Ponadto, uważam że powinnam się głównie rozwijać w kierunku zarządzania zasobami ludzkimi, gdyż to często znacznie najtrudniejszy obszar pracy dyrektora. Kierując już 5 lat jednostką oświatową, postanowiłam poszukać nowych rozwiązań kadrowych, aby zespół którym kieruję, czuł się ze mną komfortowo i chciał się nadal rozwijać oraz współpracować ze mną.

Ponadto grupa studentów EMBA jest świetna, są to menadżerowie średniego i wysokiego szczebla sektora publicznego i prywatnego, własciciele firm, od nich również uczymy się wielu doświadczeń zawodowych, zbieramy kontakty, które otwierają nam wiele perspektyw nowego rynku pracy, ale też i kontaktów typowo branżowych".

Joanna Piotrowicz-Dębicka, dyrektor JOK:

"Najlepsza inwestycja to inwestycj w siebie, ale dyplom EMBA nie gwarantuje osiągnięcia sukcesu w biznesie. Wiele zależy od nas samych: trzeba zastanowić się nad tym, ile jesteśmy gotowi zainwestować i jakiego zwrotu oczekujemy z naszej inwestycji.

Studia EMBA zaczęłam, mając zaledwie kilka lat doświadczenia zawodowego, główną barierą było to, że nie zawsze mogłam się odwoływać do przykładów z wieloletniej praktyki, którą posiadali inni uczestnicy programu.

Studia EMBA sprawiają, że co drugi weekend wypada mi z kalendarza, ale wiedza zawsze procentuje! EMBA to nie tylko wiedza, ale również lojalna sieć kontaktów zbudowana podczas studiów, która procentuje w przyszłości. Ważne, że studia prowadzone są w języku polskim,

Są to studia podyplomowe nieodłącznie związane z rozwojem kariery zawodowej osób już pracujących, a celem studów jest kompleksowe zarządzanie firmą w turbuletnym otoczeniu oraz rozwój praktycznych kompetencji menadżerskich, w tym z zakresu kreowania własnym wizerunkiem, a także samo przywódctwo".

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.