Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Niszczą ogrodzenie placu zabaw w Lasku Złotoryjskim

Ponad trzy tysiące zł będzie kosztowała naprawa ogrodzenia placu zabaw przy al. Zwycięstwa w Lasku Złotoryjskim. To kolejne zniszczenia dokonane w tym miejscu.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Jak informuje wydział infrastruktury komunalnej, najprawdopodobniej nocą 13 stycznia ktoś wyłamał aż siedem paneli w ogrodzeniu placu zabaw. Kto to zrobił? Być może nudząca się młodzież? O tym zdarzeniu poinformowana została policja. Za niszczenie mienia grozi do pięciu lat więzienia.

To niestety kolejne zniszczenia na tym placu zabaw. Ostatnie miało miejsce w listopadzie minionego roku. Zdewastowane zostało wówczas także grodzenie, w sumie pięć paneli.

Przypomnijmy, że ten ogródek dla dzieci został im przekazany pod koniec 2017 r. Cieszy się wielkim powodzeniem wśród najmłodszych, choćby z tego powodu, że jest jedynym w tej okolicy. Kosztował ok. 200 tys. zł.

Legnickie place zabaw często padają ofiarą chuliganów. W minionym roku było ich sporo. Przykładowo na placu w Parku Bielańskim ktoś zniszczył metalowe ogrodzenie. Jego naprawa kosztowała ok. 1,5 tys. zł. Później złodzieje ukradli schodki wraz z poręczami do zjeżdżalni na placu zabaw przy ul. Stanisławowskiej. Straty oszacowano na około 2800 zł.

Najpoważniejsza dewastacja miała miejsce na placu zabaw w parku Miejskim. W kwietniu 2018 r. ktoś podpalił kolejkę. Ogień kompletnie strawił lokomotywę i jeden z wagoników. Drugi, zakupiony przez Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, miał nadpaloną jedną ze ścianek. Straty oszacowano na około 20 tys. zł. To było drugie podpalenie tej kolejki. Rocznie na naprawy zniszczeń na placach zabaw wydajemy nawet 80 tys. zł.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.