Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wystawa „Twarze, lica, rysy …” w Muzeum Miedzi już 24 listopada

„Twarze, lica, rysy …” to najnowsza wystawa Muzeum Miedzi związana ze zbliżającym się w grudniu jubileuszem 55-lecia powołania instytucji. Ekspozycja złożona jest z ponad 150 wyselekcjonowanych portretów pochodzących ze zbiorów Muzeum.

Fot. Materiał prasowy © materiał prasowy

Wystawa prezentuje oblicza ludzkie przedstawione w malarstwie, rzeźbie, medalierstwie oraz na monetach. Jubileusz jest okazją do prezentacji przekroju najciekawszych, dobranych eksponatów Muzeum Miedzi z całego okresu jego istnienia. Wystawa “Twarze, lica, rysy …” będąca częścią obchodów jubileuszu Muzeum, stanowi zalążek tego co nas czeka już 15 grudnia. Charakteryzuje się szerokim przekrojem tematycznym, epokowym oraz form artystycznych. Zobaczyć będziemy mogli m.in. portret ostatniego z władców Piastowskich Jerzego Wilhelma, Kardynała Richelieu, poczet wizerunki władców polskich i śląskich na monetach i medalach, reprezentację najwybitniejszych bohaterów narodowych w sztuce numizmatycznej (z XVIII i XIX wieku oraz okresu międzywojennego), portrety i autoportrety wybitnych Legniczan, czy prace socrealistyczne. Jest to tylko część bogatej i zróżnicowanej wystawy.

Otwarcie wystawy odbędzie się 24 listopada 2017 r. w Muzeum Miedzi w Legnicy o godz. 17:00 (Legnica, ul. Partyzantów 3). Wstęp wolny.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.