Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wystawa Czesława Pietraszko i spotkanie z Telemachem Pilitsidisem

Wernisaż wystawy fotograficznej legnickiego artysty Czesława Pietraszko pt.: Sąsiedztwo w lustrze oraz spotkanie z Telemachem Pilitsidisem - to dwa wydarzenia, na które zapraszamy 8 września do Galerii Sztuki.

Fot. Galeria Sztuki © Galeria Sztuki

O 18:00 rozpoczynamy wernisażem wystawy fotograficznej legnickiego artysty Czesława Pietraszko pt.: Sąsiedztwo w lustrze. W swojej pracy artysta zajmuje się fotografią architektury, pejzażu, reportażem i portretem. Pietraszko prezentował swoje prace na licznych wystawach regionalnych oraz towarzyszących festiwalowi Jazz Jamboree, jest też autorem dziewięciu wystaw indywidualnych.

Wystawa Czesława Pietraszki jest drugą – po ekspozycji Moje miasto Konrada Banaszkiewicza w marcu tego roku – wystawą fotografii prezentowaną w nowej przestrzeni Galerii Sztuki, gdzie po remoncie na miejscu dawnego Pacykarza powstała nowa recepcja, kącik kawowy oraz punkt sprzedaży katalogów i galeryjnych gadżetów.

O 18:30 zapraszamy natomiast na spotkanie z Telemachem Pilitsidisem zamykające jego wystawę pt. Przemijanie. Samo spotkanie odbędzie się pod hasłem Bezsenne oko. Przypomnijmy, że prezentowana w Galerii Sztuki wystawa ma charakter przekrojowy, podsumowujący 50 lat pracy twórczej tego głogowskiego malarza greckiego pochodzenia. Spotkanie z artystą będzie niepowtarzalną okazją wysłuchania jego osobistej refleksji na temat czterech dekad swojej twórczości, nie tylko malarskiej – Pilitsidis jest również poetą, filozofem i pedagogiem; zajmuje się nie tylko malarstwem, ale również rysunkiem, grafiką i fotografią.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.