Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnica stawia na nowoczesną edukację

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski podpisali dziś umowę o unijnym dofinansowaniu nowoczesnego wyposażenia legnickich szkół podstawowych i gimnazjalnych w wysokości ponad 1,5 mln zł.

Fot. UM Legnica © um Legnica

Projekt pod nazwą „Wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i informatycznych w szkołach podstawowych i gimnazjach prowadzonych przez Miasto Legnicę” zdobył 1 mln 505 tys. 804 zł 94 gr. finansowego wsparcia ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Całkowita jego wartość to kwota 2 mln 172 tys. 233 zł 12 gr.

- To bardzo ważne przedsięwzięcie, podnoszące jakość nowoczesnej legnickiej edukacji – podkreślał marszałek województwa, dodając: - Zadbano także o potrzeby dydaktyczne uczniów niepełnosprawnych. 

- Nowe wyposażenie zdecydowanie ułatwi zarówno naukę uczniom, jak i pracę nauczycielom, czyniąc warunki kształcenia jeszcze bardziej przyjaznymi. To edukacyjne smart city – mówił prezydent Legnicy.

Projekt przewiduje wyposażenie w 13 szkołach podstawowych 16 pracowni (13 matematycznych, 2 przyrodniczych, 1 komputerowej) oraz w 8 gimnazjach 31 pracowni (8 komputerowych, 6 biologicznych, 6 fizycznych, 5 chemicznych i 6 geograficznych). Wyposażenie stanowią pomoce naukowo-dydaktyczne, sprzęt specjalistyczny, w tym urządzenia multimedialne, a także – meble szkolne (szafy, stojaki) oraz inne elementy.

Ponadto każda pracownia w Zespole Placówek Specjalnych oraz w Zespole Szkół Integracyjnych zostanie wyposażona w przenośny zestaw komputerowy ze specjalistycznym oprogramowaniem, dedykowane uczniom niepełnosprawnym. Szkoły niedostosowane architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych zostaną wyposażone także w schodołazy.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jacek
Jacek5 września 2017 o 10:35
Moim zdaniem teraz najlepiej wysłać dziecko do prywatnej szkoły. My zdecydowaliśmy się na Prywatną Szkołę Podstawową w Legnicy. Oferują dużo zajęć pozalekcyjnych, długo czynna świetlica, wszystko w jednym miejscu - od zajęć lekcyjnych, językowych, po sportowe. Nie musimy krążyć po całym mieście, przez co oszczędzamy sporo czasu. Szkoła z długoletnią tradycją, więc nie ma się czego obawiać, pełen profesjonalizm. Cenowo też korzystnie.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.