Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Współpraca Mercedesa z legnicką samochodówką. Podpisano list intencyjny

Mercedes planuje utworzenie w Zespole Szkół Samochodowych klasy o profilach związanych z budową silników i baterii do samochodów elektrycznych. We wtorek podpisano w tej sprawie list intencyjny.

© Materiały prasowe / UM Legnica

We wtorek list intencyjny podpisali prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, prezes zarządu Mercedes-Benz Manufacturing Poland dr Andreas Schenkel oraz dyrektor szkoły Grzegorz Gargaś.

Bardzo wysoko cenimy sobie możliwość współpracy z tak wiarygodnym, światowej rangi partnerem. Objęcie patronatem i kształcenie legnickich uczniów w najnowocześniejszych technologiach będzie niezwykle korzystne zarówno dla nich, jak i dla naszego miasta – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski. – Dziś otwieramy tę drogę.

Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z Legnicą w dziedzinie szkolnictwa zawodowego – podkreślił prezes firmy dr Andreas Schenkel. – Wspólnie z miastem przygotowujemy się do tego już od dwóch lat.

To wielka szansa dla naszych uczniów, którzy odpowiednio wyszkoleni w przyszłości mogą liczyć na pracę w Mercedesie, działającym w bliskim sąsiedztwie Legnicy – dodał dyrektor ZSS Grzegorz Gargaś.

Kolejnym krokiem będzie podpisanie wiążącego, trójstronnego porozumienia między partnerami. Dotyczyć ma ono uruchomienia klasy patronackiej, szkolącej uczniów z Branżowej Szkoły I Stopnia nr 2, działającej w legnickim Zespole Szkół Samochodowych, w dziedzinie budowy silników i baterii napędzających samochody.

Pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedes-Benz jest zlokalizowana w położonym kilkanaście kilometrów od Legnicy Jaworze. Prace budowlane rozpoczęły się w 2017 roku, a już obecnie zakład produkuje pierwsze, przeznaczone jeszcze do testowania silniki dla samochodów osobowych Mercedes-Benz. Testy wypadają bardzo pomyślnie. Firma zatrudnia już ponad 600 osób, a zatrudnienie wzrośnie dwukrotnie.

Do 2022 roku koncern planuje elektryfikację całego portfolio Mercedesa i zaoferuje klientom różne wersje pojazdów z napędem elektrycznym – i to w każdym segmencie. Akumulatory do tych pojazdów, zarówno hybrydowych, jak i czysto elektrycznych, będą produkowane m.in. właśnie tutaj.

Fabryka baterii elektrycznych jest drugą już inwestycją Mercedesa w Polsce. Pierwsza to inteligentna fabryka zaawansowanych technologicznie dwulitrowych, czterocylindrowych silników do pojazdów konwencjonalnych. W obu inwestycjach będą wykorzystywane najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Podobnie jak fabryka silników, nowo powstający zakład będzie zaopatrywany w energię odnawialną.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.