Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Wiecha zawisła na jaworskiej fabryce Mercedesa

2 metry średnicy i 40 kilogramów wagi ma wiecha, która zawisła na budowie fabryki silników Mercedes-Benz w Jaworze.

© Paweł Sasiela

Uroczystość, która odbywała się w piątek przyciągnęła liczne grono przedstawicieli koncernu, samorządowców czy ludzi kultury i oświaty. Powstająca fabryka ma zatrudnić 1000 pracowników, stawiając na nowoczesne technologie. 

- Spotykamy się tu dzisiaj dokładnie rok po uroczystości wmurowania kamienia węgielnego. Rok temu było tu pole, spotkaliśmy się w namiocie. Była nas, pracowników Mercedes-Benz Manufacturing Poland, garstka. Dzisiaj wieszamy wiechę na postawionej hali. Załoga liczy już 113 osób. Jesienią rozpoczniemy montaż maszyn w tej hali. Za rok ruszymy z produkcją silników. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim tu obecnym za pracę. Każdego dnia na placu budowy pracuje ponad 900 osób. Nie mogę zapomnieć o naszych kolegach z Niemiec. Im także dziękuję za pomoc. Dziękuję również naszym pracownikom za ich zaangażowanie - mówił Andreas Schenkel, CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

W uroczystości uczestniczyli również m.in. Markus Schäfer, członek zarządu Mercedes-Benz Cars ds. produkcji i łańcucha dostaw, Patrick Walz, szef projektu planowania i produkcji fabryki w Jaworze z ramienia Daimler AG oraz Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

- Chciałabym dołączyć się do podziękowań i gratulacji. Przede wszystkim dlatego, że tak szybko udało się dojść do etapu, który normalnie pokonuje się w tempie maratonu, a my robimy to w tempie sprintu. Myślę, że jest to zasługa zarówno polskiego teamu, który pracuje nad wykonaniem fabryki, ale też naszej dobrej współpracy, którą udowadniamy od wielu lat na terenie Polski i także na terenie Niemiec - zauważała minister Emilewicz. - Polska jest dziś manufakturą, fabryką Europy. W ubiegłym roku na 3 miejsca pracy stworzone w przemyśle, 2 z nich zostały stworzone właśnie w Polsce. Polska jest dzisiaj hubem sektora motoryzacyjnego, tego tradycyjnego, zmieniającego się, ale także tego, który szuka nowych technologicznych rozwiązań. To właśnie w Polsce znajdują sobie dzisiaj miejsce przedstawiciele całej branży motoryzacyjnej - dodawała.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.