Logo Legnica24h.pl
Reklama

Wojciech Huk nowym komendantem legnickiej PSP

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy bryg. Zdzisław Sokół odchodzi na emeryturę. Jego następcą od 1 lutego będzie mł. bryg. Wojciech Huk.

Wojciech Huk od 1 lutego będzie dowodził legnickimi strażakami © Materiały prasowe / UM Legnica

W czwartek (31 stycznia) w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbędzie się uroczysty apel z okazji zdania i przejęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Legnicy. Początek o godz. 13.00. Strażacy zapraszają mieszkańców miasta na wspólne celebrowanie tego wydarzenia.

Bryg. Zdzisław Sokół pracę w straży pożarnej rozpoczął w 1983 r. Stanowisko komendanta legnickiej PSP objął 1 kwietnia 2016 r. Wcześniej służył  w jednostce w Chojnowie, komendzie wojewódzkiej w Legnicy, a potem w komendzie jaworskiej, gdzie był dowódcą tamtejszej jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Mł. bryg. Wojciech Huk służy w straży pożarnej od 1995 r. Był m.in. dowódcą jednostki ratowniczo–gaśniczej nr 2 na Piekarach. Od 1 kwietnia 2016 r. - zastępcą komendanta miejskiego.

Zgodnie z procedurą, przed objęciem przez niego stanowiska dowódcy, komendant wojewódzki zasięgnął opinii prezydenta Legnicy w tej sprawie. Prezydent Tadeusz Krzakowski zaopiniował kandydaturę pozytywnie.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.