Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Pożar w centrum handlowym w Legnicy

Dziś nad ranem wybuchł pożar w magazynie centrum handlowego przy ulicy Schumana w Legnicy. Z pożarem walczyło w sumie 12 zastępów Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

© legnica 112

O godzinie 04:59 do legnickiego SKKM wpłynął alarm z monitoringu przeciwpożarowego z jednego ze sklepów w centrum handlowym przy ulicy Schumana. Na miejsce zdarzenia zadysponowano pluton gaśniczy z JRG 2 Legnica oraz jeden zastęp gaśniczy z JRG 1 Legnica.

Po dotarciu na miejsce, KDR stwierdził rozwinięty pożar blaszanej przybudówki na tyłach sklepu, w której znajdowały się śmietniki. Dym unosił się jednak również znad samego sklepu. Szybko ustalono, że wewnątrz sklepu (w jego części magazynowej) rozwinięty jest już pożar. Decyzją KDR postanowiono zadysponować dodatkowe dwa zastępy z JRG 1 Legnica oraz rozpoczęto alarmowanie jednostek OSP.

Przystąpiono do budowania linii gaśniczych i rozkładania drabiny mechanicznej. Nim dojechały pierwsze zastępy OSP działania gaśnicze prowadzone były od strony południowej sklepu przez strażaków z JRG 2 Legnica, natomiast od strony północnej działali strażacy z JRG 1 Legnica. Z koszów dwóch drabin mechanicznych zaczęto podawanie prądów wody na palącą się konstrukcję dachu. Natomiast do środka sklepu wprowadzono dwie roty w aparatach ochrony dróg oddechowych. W międzyczasie zaczęły dojeżdżać zadysponowane jednostki OSP, które wsparły działania gaśnicze strażaków z PSP.

Tuż po godzinie 06:00 Kierujący Działaniami Ratowniczymi zgłosił lokalizację pożaru, od tego momentu pożar już się nie rozprzestrzeniał i zaczęto dogaszanie oraz oddymianie pomieszczeń. Do sklepów sąsiadujących ze sklepem Bel-Pol, czyli Jysk oraz Media Expert, również trzeba było się dostać. Panowało w nich spore zadymienie związane z pożarem. Dostanie się było to jednak dosyć problematyczne, część wejść była zastawiona od wewnątrz różnego rodzaju rzeczami. Na miejsce wezwano właścicieli wszystkich trzech sklepów celem przekazania.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przyczyny wybuchu pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie, w trakcie prowadzenia działań gaśniczych teren miasta zabezpieczali druhowie z Osp Ulesie.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.