Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Strażnicy pomogli uratować ludzi. My też możemy pomóc, wystarczy zareagować

Strażnicy miejscy pomogli uratować młodego mężczyznę, który zasłabł i leżał na trawniku przy al. Platanowej. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy, okryli go specjalnym pledem i wezwali pogotowie ratunkowe.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Z kolei operator monitoringu miejskiego zauważył błąkającą się w centrum miasta starszą kobietę. Wyszła ona z domu w kapciach i bardzo lekkim ubraniu. Strażnik poinformował błyskawicznie policję, która zaopiekowała sie kobietą.

Te dwa wydarzenia z ostatnich dni, gdy było bardzo zimno, pokazują, że mogło dojść do tragedii, gdyby pomoc nie przyszła w porę. My też możemy pomóc.

Nie przechodźmy obojętnie obok osób leżących np. na ławce, bo dla nich niska temperatura może być śmiertelna. Zwróćmy uwagę na osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, mające problemy zdrowotne, mieszkające w trudnych warunkach mieszkaniowych czy bezdomne. Nie bądźmy obojętni, ich życie może być zagrożone – apelują strażnicy miejscy.

Aby pomóc, wystarczy powiadomić straż miejską lub policję (tel. 986, 112).

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.