Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

W piątek dwa wernisaże w Galerii Sztuki

Legnicka Galeria Sztuki zaprasza w piątek, 15 września, na dwa wernisaże. O godzinie 18.00 otwarcie wystawy Ruy Golby. Zaraz potem, o 18.40, w Galerii RING wernisaż wystawy Pusty dom, zorganizowanej w ramach XVII edycji projektu Łemkowskie Jeruzalem.

Wystawa Pusty dom A. Bednarczyka © materiał prasowy

Rua Golba to laureatka Grand Prix w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje 2016. Wcześniej była wyróżniona Stypendium Artystycznym z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS (2014 i 2016) oraz Stypendium Artystycznym prezydenta Łukowa. Artystka zaprezentuje wystawę pt.: Enfant terrible, będącą realizacją nagrody uzyskanej w legnickich Promocjach 2016. Zobaczymy nie tylko prace typowo malarskie, ale również obiekty i instalacje, także multimedialne.

Na wystawie Pusty dom, zorganizowanej w ramach XVII edycji projektu Łemkowskie Jeruzalem, zobaczymy m.in. prace znakomitych artystów: Marka Chlandy, prof. Andrzeja Bednarczyka, prof. Grzegorza Sztwierni, Joanny Zemanek, Ostapa Manulyaka czy Hectora Solari. Dzieła – od szkiców po instalacje – w różnorodny sposób interpretują doświadczenia wyobcowania, odmienności, odrzucenia czy wrogości, które symbolizuje tytułowy „pusty dom".

Wstęp na obydwa wydarzenia bezpłatny.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.