Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

W legnickim szpitalu otwarto oddział buforowy dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy otworzył oddział buforowy dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19. Został on wydzielony z oddziału chirurgii dziecięcej. Chirurgia dziecięca w dalszym ciągu jest realizowana.

© Materiały prasowe / PAP

Oddział buforowy to miejsca, gdzie trafiają pacjenci z podejrzeniem koronawirusa, którzy następnie mogą być przeniesieni do szpitali jednoimiennych jeśli zakażenie się potwierdzi lub będą nadal leczeni w danym szpitalu, jeżeli nie są nosicielami. Są one miejscem, gdzie podejmowana jest decyzja o dalszym leczeniu pacjenta.

Oddział buforowy to swojego rodzaju wentyl bezpieczeństwa dla podmiotów medycznych i dla ich personelu. Te oddziały powstają z myślą o chorych już leczących się w szpitalu, ale także o personelu szpitala. Chcemy, by pacjenci przebywający w szpitalach z powodu innych chorób czuli się bezpiecznie i by byli bezpieczni – podkreśla wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

W Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy oddział buforowy został wydzielony z oddziału chirurgii dziecięcej. Chirurgia dziecięca w dalszym ciągu jest realizowana, potrzeby pacjentów w tym zakresie są zaspokojone.

Usytuowanie oddziału to decyzja nieprzypadkowa. Naszym zdaniem jest to najlepsze miejsce. Oddział znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie SOR-u, intensywnej terapii i interny. To niezwykle istotne dla bezpieczeństwa pacjenta oraz dla sprawnej pracy personelu – komentuje dyrektor szpitala Anna Płotnica-Mieloch.

Na tę chwilę oddział dysponuje 8 łóżkami. Planowane są jeszcze dwa dodatkowe miejsca. Dla pacjentów oddziału Szpital wydzielił osobną windę. Pacjentami zajmować się będzie dedykowany zespół lekarzy oraz pielęgniarek delegowanych z oddziału internistycznego.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital w Legnicy dysponuje również oddzielnym budynkiem dla pacjentów COVID-19 z liczbą 45 łóżek, 5 miejscami dedykowanymi pacjentom pozytywnym na oddziale intensywnej terapii, 4 miejscami na neurochirurgii oraz 4 na kardiologii.

Oddział buforowy otworzyło również Wojewódzkie Centrum Kotliny Jeleniogórskiej.

Oddziały buforowe pełnią istotną rolę w walce z koronawirusem. Są wsparciem dla szpitali jednoimiennych, do których trafiają pacjenci z całego województwa. Ważne jest, by wszystkie ogniwa ochrony zdrowia, które walczą z COVID-19 uzupełniały się i tworzyły jedną dobrze działającą całość. Wówczas łatwiej pokonamy koronawirusa i powrócimy do normalności – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.