Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Udany Rowerowy Maj w Legnicy. Trzykrotnie więcej uczestników

Już po raz drugi Legnica wzięła udział w największej polskiej kampanii, promującej zdrowy styl życia i mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i ich nauczycieli.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Idea zrodziła się w Gdańsku. Poprzez zabawę, połączoną z elementami rywalizacji, akcja popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom. Zmniejsza się ilość samochodów dowożących dzieci do placówek oświatowych.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Rok temu, pilotażowo wzięły udział w akcji trzy legnickie szkoły i jedno przedszkole. Łącznie w maju 2018 roku do kampanii przystąpiło 288 naszych uczestników. Maj 2019 przyniósł wynik aż ponad trzykrotnie lepszy – 990 uczestników.

Do akcji włączyło się dziewięć szkół podstawowych i pięć przedszkoli. Rekordzistami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 – 172 aktywnych uczestników, a wśród przedszkolaków największą aktywność wykazało Przedszkole nr 4 (99 uczestników). W wielu placówkach miasto stworzyło parkingi rowerowe. Odbywały się spotkania na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzone przez oficera rowerowego przy udziale policji i straży miejskiej.

Rowerowy Maj 2019 w Legnicy podsumowano w Ratuszu (11 czerwca). W imieniu prezydenta Tadeusza Krzakowskiego z dyrektorami szkół i przedszkoli oraz koordynatorami tej akcji spotkała się zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz.

Gratuluję organizatorom z wydziału ruchu drogowego i wszystkim uczestnikom. Osiągnęliśmy doskonały wynik, jak na drugie podejście – mówiła pani wiceprezydent. – Czekamy na kolejne edycje. Od dawna już promujemy ruch rowerowy jako alternatywę wobec tradycyjnych środków transportu. A tego rodzaju współzawodnictwo szkół, to świetny sposób na popularyzację rowerów i hulajnóg wśród dzieci – dodała.

Uczestnicy Rowerowego Maja w Legnicy otrzymali wiele nagród związanych z jazdą na jednośladach, statuetek i dyplomów. Nagrody zapewnili niezawodni sponsorzy:

 • Decathlon – 3 talony na kask o wartości 50 zł każdy,
 • OSIR Legnica – wejściówki na basen Delfinek, Bąbelek oraz karnety na basen ul. Radosna,
 • Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy – zaproszenia na zwiedzanie komendy ze specjalnymi atrakcjami dla dwóch klas,
 • McDonald’s Legnica – zaproszenia do restauracji na McZestaw dla całej klasy,
 • Planszowisko – zaproszenia dla całej klasy,
 • Sala zabaw Mrowisko – zaproszenia dla całej klasy,
 • Sala zabaw PlayCity – zaproszenia dla całej klasy,
 • Kręgielnia w Galerii Piastów – zaproszenia dla całej klasy,
 • Kręgielnia SKY Fitness 24 w Galerii Gwarnej – zaproszenia dla całej klasy,
 • Kręgielnia w  Hotelu Sękowski - zaproszenia dla całej klasy,
 • Lody w palmiarni od Cukierni Zielińscy dla całej klasy,
 • Lody w Pogaduchy Cafe dla całej klasy,
 • Teatr im. Heleny Modrzejewskiej – zwiedzanie dla całej klasy,
 • Mecz Miedzi Legnica – wejściówki dla całej klasy.
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.