Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Miasto nawadnia młode drzewka, by nie uschły podczas upałów

Z powodu wysokich temperatur miasto zainstalowało na nowo posadzonych drzewach worki nawadniające. Jest to jedno z działań chroniących drzewa przed suszą.

© Materiały prasowe / UM Legnica

– Kupiliśmy specjalne worki służące do kropelkowego nawadniania roślin. Montowane są tuż przy gruncie wokół pnia. Z membrany w wolnym tempie sączy się woda, która przesiąka równomiernie do gleby – wyjaśnia działanie tych nawadniaczy Henryka Zdziech, ogrodnik miejski.

Apelujemy do mieszkańców, aby włączyli się do opieki nad młodymi drzewami, szczególnie tymi, które wykazują oznaki usychania. Wiadro wody wylane pod młode drzewo (co drugi dzień) może je uratować, nawet jeśli widoczne jest więdnięcie liści.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.