Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Trwa nabór wniosków do Bardzo Młodej Kultury. Powalcz o 10 tys. zł

Do 5 maja trwa elektroniczny nabór inicjatyw z zakresu edukacji kulturowej w ramach tegorocznej edycji programu Bardzo Młoda Kultura.

© Materiały prasowe / Galeria Sztuki w Legnicy

O dofinansowanie ubiegać się mogą trzyosobowe zespoły, w skład których powinni wchodzić: przedstawiciele sektora kultury, edukacji oraz organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zwycięskie inicjatywy otrzymają wsparcie w wysokości 10 tys. zł.

W spotkaniu informacyjnym, które odbyło się 26 marca w Galerii Sztuki w Legnicy i transmitowane było w mediach społecznościowych, udział wzięli: Paweł Kamiński, manager kultury, wieloletni koordynator BMK i wielu innych projektów na Dolnym Śląsku, Justyna Teodorczyk, która jest zaangażowana we wszystkie edycje BMK, począwszy od pierwszego, odbywającego się w Legnicy projektu w 2016 roku, a także Robert Chmielewski – wieloletni dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu, który już trzeci rok z rzędu realizuje BMK w naszym regionie.

Rozmawiano o edukacji kulturalnej, o współpracy między instytucjami oraz szczególnej roli Galerii Sztuki w projekcie, o zrealizowanych pomysłach, a także o tegorocznej edycji programu, która ze względu na pandemię będzie wyglądała inaczej, niż w latach poprzednich. Tym razem pomysłodawcy inicjatyw muszą brać pod uwagę realizację projektów w sytuacji utrzymania lub wprowadzenia nowych ograniczeń w działalności instytucji kultury oraz placówek oświatowych. „Nie bójcie się internetu! Nie bójcie się pandemii! Twórzcie nowe inicjatywy! Zapraszamy!" – zachęcał dyrektor Firleja, który rok wcześniej, jako pierwsza wrocławska instytucja, ruszył z koncertami online.

Nie bójcie się też Sztuki przez duże „S" i pamiętajcie, że jesteśmy instytucją partnerującą w BMK po to, żeby Was wspierać w realizacji Waszych pomysłów. Dlatego nie musicie przyjść do nas z gotowym projektem, bo my pomożemy wam go zrealizować" - zapewniała Justyna Teodorczyk – dyrektorka Galerii Sztuki w Legnicy.

Warto wspomnieć, że do tej pory w Legnicy odbyły się trzy projekty w ramach BMK. Były to: „Orbita kultury, czyli latająca Akademia Pana Kopernika" w 2016 r., a także „Ale Murale!" (2019) oraz „Fahrenheit 451" (2020).

Przypominamy także, że zgłaszane inicjatywy kierowane mogą być do dzieci i młodzieży szkolnej, angażować rodziców, a także inne grupy odbiorców. W ocenie zgłoszeń brane będą pod uwagę m.in. takie kryteria, jak: oryginalność, potencjał kulturotwórczy i edukacyjny inicjatywy, jej lokalność i oddolność oraz zgodność z celami programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. W związku z pandemią COVID-19 organizatorzy oczekują od autorów inicjatyw pomysłów na ich realizację online lub w inny sposób w sytuacji, kiedy instytucje kultury i placówki oświatowe pozostaną zamknięte.

Aby zgłosić inicjatywę wystarczy wypełnić formularz elektroniczny i zadeklarować udział w szkoleniu dla uczestników, które odbędzie się w dniach 26-28 maja br. oraz w III Dolnośląskim Forum Edukacji Kulturowej, zaplanowanym na początek listopada w Legnicy.

Regulamin programu

Formularz zgłoszeniowy

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.