Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

MZ: 129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie legnickim i Legnicy, zmarły 4 osoby

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 129 osób w powiecie legnickim i Legnicy - poinformował w piątek resort zdrowia. Resort podał też, że zmarły 4 kolejne osoby. Łącznie od początku epidemii wykryto 7 218 zakażeń.

© Materiały prasowe / PAP

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 43 osób z powiatu legnickiego i 86 osób z Legnicy – podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Wykonano 115 testów w powiecie legnickim i 271 w Legnicy. Kwarantanną objętych jest 648 osób z powiatu legnickiego oraz 1302 z Legnicy.

Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 2 osoby z powiatu legnickiego oraz 2 z Legnicy.

Od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 2613 osób z powiatu legnickiego i 4605 osób z Legnicy, łącznie to 7218 przypadków COVID-19.

W powiecie legnickim pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymały 3 344 osoby, a 1 424 osoby zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 4 768 szczepień.

Natomiast w Legnicy pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 9 918 osób, a 4 659 osób zaszczepiono dwiema dawkami. Łącznie wykonano 14 577 szczepień.

Codzienne raporty zakażeń od poziomu danych ogólnopolskich do poziomu danych powiatowych dostępne są na stronie: http://gov.pl/raport-zakazen.

Do 9 kwietnia w całej Polsce obowiązują rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.