Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Młodzi malarze znów goszczą w Galerii Sztuki

Listopad i pierwsza połowa grudnia upłyną w legnickiej Galerii Sztuki pod znakiem młodego polskiego malarstwa za sprawą 29. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2019.

© Materiały prasowe / UM Legnica

PROMOCJE to konkurs i towarzysząca mu wystawa dla absolwentów krajowych wyższych uczelni artystycznych, którzy otrzymali dyplom w pracowni malarstwa. Główną nagrodą jest wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem.

OPMM PROMOCJE jest obok Legnickiego Festiwalu SREBRO drugim najważniejszym wydarzeniem organizowanym co roku przez Galerię Sztuki już od niemal trzech dekad. Głównym celem PROMOCJI jest prezentacja i dokumentacja najświeższego współczesnego malarstwa polskiego, samodzielnych prac malarskich młodych twórców, które powstały tuż po ukończeniu przez nich wyższych uczelni plastycznych oraz ułatwienie im startu w dojrzałe życie artystyczne. Realizacji tego celu służyć ma prowadzona przez Galerię działalność wystawiennicza, edytorska i promocyjna. Organizatorzy mają nadzieję, że PROMOCJE ułatwią młodym artystom zaistnienie na rynku sztuki, a przede wszystkim pozwolą na włączenie nazwisk i działalności debiutantów w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w sztuce polskiej. Wśród dotychczasowych laureatów PROMOCJI są znani dziś artyści, m.in. Ivo Nikić, Julia Curyło, Dominik Lejman.

Siłą PROMOCJI jest geograficzne położenie legnickiej Galerii poza wielkimi ośrodkami akademickimi kształcącymi artystów, dzięki czemu miejsce to stało się neutralną areną konfrontacji młodych absolwentów wyższych uczelni artystycznych z różnych stron Polski. Cieszą się one zasłużonym prestiżem i popularnością z uwagi na zasięg, długość tradycji, artystyczną rangę oraz atrakcyjne nagrody.

Na wystawie pokonkursowej zobaczymy prace 25 zakwalifikowanych autorów. Nazwiska zwycięzców poznamy dopiero na uroczystym wernisażu, 29 listopada, kiedy to laureatom zostaną wręczone nagrody, wśród nich: przyszłoroczna wystawa indywidualna w legnickiej Galerii Sztuki.

29. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE - 31.10 - 14.12
Galeria Sztuki (Pl. Katedralny 1)
wernisaż: 29.11., godz. 18:00
wstęp wolny

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.