Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Poznaliśmy laureatów 27. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2017

Dziś po raz 27. mieliśmy okazję uczestniczyć w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE. Wzięło w nim udział 73 autorów, jednak jury postanowiło zakwalifikować do wystawy 30 artystów.

Fot. Paulina Konofal © Paulina Konofal

Przypomnijmy. Promocje to obok legnickiego Srebra drugie najważniejsze wydarzenie organizowane co roku przez Galerię Sztuki już od niemal 3 dekad. W Przeglądzie udział wzięli absolwenci krajowych wyższych uczelni plastycznych, którzy otrzymali dyplom w pracowni malarstwa. Dziś w Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy, podczas którego poznaliśmy nazwiska laureatów tegorocznego konkursu. Pierwszą Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w postaci wystawy indywidualnej i katalogu otrzymali ex aequo Mikołaj Kowalski i Kinga Popiela. Nagrodę Prezydenta Miasta Legnicy zdobyła Katarzyna Piróg. Statuetka "Srebrna Ostroga" powędrowała do Wojciecha Rokosz. Nagrodę Pisma Artystycznego FORMAT otrzymał Paweł Baśnik. Natomiast Wyróżnienie Honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy przypadło Ewie Kozera. Dwa kolejne wyróżnienia honorowe otrzymali Olga Dziubak i Dorota Kuźniak. 

Prace młodych artystów można oglądać w Galerii Sztuki i Galerii Ring do 3 grudnia. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.