Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Łucznicza Europa w Legnicy

W dniach od 25 do 29 kwietnia nasze miasto organizuje Grand Prix Europy w Łucznictwie Seniorów. W tej prestiżowej imprezie weźmie udział ok. 200 zawodników, trenerów i sędziów.

Plakat Fot. Materiał prasowy © UM Legnica

Zgłoszenia napłynęły z ponad 20 krajów europejskich, a także ze Stanów Zjednoczonych. Wystartują też najlepsi polscy łucznicy.

Legnickie Grand Prix Europy rozpoczyna się we wtorek, 25 kwietnia. Około godziny 17.30 uczestnicy pucharu przejdą z flagami przez Rynek do Akademii Rycerskiej. Tu o godzinie 18.00 w Sali Maneżowej odbędzie się uroczystość inauguracji. Wystąpią artyści z Ocelota i Złote Dzieci.

Zmagania w kategorii łuków klasycznych i bloczkowych, zespołowe, indywidualne i w mixtach odbywać się będą na boiskach bocznych w parku Miejskim. Zawodnicy strzelać będą do tarcz z odległości 50 i 70 metrów.

- Zapraszam miłośników sportu, zwłaszcza tej szlachetnej dyscypliny, do kibicowania polskim i zagranicznym łucznikom i spędzenia czasu w międzynarodowym towarzystwie – zachęca przewodniczący komitetu honorowego Pucharu Europy, prezydent Tadeusz Krzakowski.

Warto przypomnieć, że wspólnie z Ośrodkiem Sportów Łuczniczych „Strzelec” miasto było już gospodarzem Pucharu Europy Juniorów (2009 r.), Młodzieżowych Mistrzostw Świata (2013 r.), Akademickich Mistrzostw Świata (2014) oraz kolejnych rund Pucharu Świata w latach 2013 i 2014. Te dokonania miały decydujący wpływ na przyznanie Legnicy obecnej organizacji Pucharu Europy Seniorów, a także przyszłorocznych Mistrzostw Europy Seniorów.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.