Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Ruszył projekt związany z 20. rocznicą powodzi w Legnicy. Zbiórka zdjęć i wspomnień

W Galerii Satyrykon 2 maja w godzinach 14.00-16.00 odbędzie się zbiórka pisanych wspomnień, fotografii i amatorskich filmów, związanych z powodzią 1997 r. w Legnicy. Można podzielić się archiwaliami sprzed 20 lat.

Fot. Materiał prasowy © materiał prasowy

Mieszkańcy Legnicy i okolic, którzy chcą udostępnić takie materiały w innym terminie, będą mogli przekazywać je w Galerii Satyrykon (w godzinach otwarcia placówki) do końca lipca. Zwrot przyjętych pamiątek nastąpi w dniach 5-9 września 2017 r. w tym samym miejscu.

Akcja odbywa się w ramach projektu „Dolny Śląsk. Pamiętam Powódź”, pod patronatem m.in. Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej realizację wspiera nasze miasto oraz Legnickie Centrum Kultury.

Powódź z 1997 r. jest wydarzeniem, wokół którego - po dwóch dekadach - wciąż najmocniej kształtuje się zbiorowa pamięć mieszkańców Dolnego Śląska. Potwierdzają to m.in. niedawne wyniki badań socjologicznych.

20. rocznica tych wydarzeń skłania do zastanowienia, co pozostało po „powodzi tysiąclecia” w świadomości jej świadków. Organizatorzy projektu chcą się przekonać, w jaki sposób te wydarzenia nadal żyją w mieszkańcach regionu.

Działania realizowane będą w wielu dolnośląskich miastach. Powstaną: zbiorowa publikacja, gromadząca wspomnienia oraz zdjęcia związane z powodzią, film dokumentalny, oparty na amatorskich i profesjonalnych nagraniach, publikacje prasowe i naukowe.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.