Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

LPGK oczyści miasto z dzikich wysypisk śmieci

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zaproponowało najlepszą ofertę z ceną 126 tys. 360 zł brutto i wygrało przetarg na likwidację dzikich wysypisk i rekultywację terenów po nich. Umowa obowiązuje do grudnia 2020 roku.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Zakres zadania obejmuje m.in. zebranie odpadów porzuconych na terenach należących do gminy Legnicy, wywiezienie ich do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych oraz uporządkowanie terenu. W tym miejscu wykonawca umieści tablicę z napisem „Zakaz wyrzucania gruzu, śmieci oraz odpadów zielonych pod groźbą grzywny”.

Dzikie wysypiska są plagą nie tylko w naszym mieście. Każdego roku wydajemy na ich likwidację setki tysięcy złotych. Usuwamy ponad sześćset ton nielegalnych śmieci rocznie. Pozbywanie się odpadów w sposób niezgodny z prawem, zagrożone jest karą grzywny do 5000 zł.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.