Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Inne niż zawsze zakończenie roku szkolnego

Piątek, 26 czerwca, będzie ostatnim dniem roku szkolnego dla 12 406 uczniów wszystkich legnickich szkół. Jednak w tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną, nie odbędą się tradycyjne uroczystości związane z zakończeniem zajęć.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Każdy dyrektor szkoły ustali termin oraz taką organizację odbioru świadectw, aby uniknąć gromadzenia się uczniów na terenie szkoły. Wciąż obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

Największą grupę kończącą rok szkolny, aż 7 645 osób, stanowią uczniowie szkół podstawowych. W mijającym roku nauki do podstawówek prowadzonych przez miasto uczęszczało 6991 uczniów, zaś do niepublicznych - 654. Wśród nich świadectwa ukończenia szkoły odbierze 868 uczniów klas VIII. Przed nimi ważna decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Rekrutacja rozpoczęła się 15 czerwca i potrwa do 10 lipca. W tym czasie kandydaci muszą złożyć wniosek o przyjęcie do wybranej szkoły ponadpodstawowej oraz świadectwo. W terminie późniejszym (31 lipca-4 sierpnia) doniosą zaświadczenie o wyniku sprawdzianu ósmoklasisty. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 19 sierpnia br.

Zajęcia kończą również ich starsi koledzy, uczniowie szkół dla młodzieży. W tym roku do publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych uczęszczało łącznie 5 833 uczniów, w tym 2682 do liceów oraz 3 151 do techników i branżowych szkół I stopnia. W kwietniu świadectwa ukończenia szkoły odebrało 1 072 absolwentów liceów i techników, którzy w czerwcu przystąpili do matur. Na wyniki będą musieli poczekać do 11 sierpnia.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.