Logo Legnica24h.pl
Reklama
Zabawki idealne na Halloween. Zaskocz dzieci w ten upiorny czas. Zabawki dla dzieci. Internetowy sklep z zabawkami
Koparka Jawor - roboty budowlane

Mało sprytny złodziej zatrzymany

Usiłował ukraść cztery samochody, ale przeszkodziły mu zabezpieczenia. W żadnym z aut nie udało mu się uruchomić silnika. Jaworscy kryminalni szybko trafili na trop mało sprytnego złodzieja - informuje Ewa Kluczyńska, oficer prasowy KPP Jawor.

© KPP Jawor

Podejrzany o usiłowanie kradzieży czterech samochodów wpadł w ręce jaworskich policjantów. 27-latek najpierw bezskutecznie próbował ukraść trzy volkswageny, a na końcu chciał odjechać audi. Zamiaru swojego nie osiągnął, ponieważ w żadnym z aut nie udało mu się uruchomić silnika. Jaworscy kryminalni szybko trafili na trop mało sprytnego złodzieja. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Rzecznik prasowy jaworskiej policji podała, że "jakiś czas temu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze z samego rana otrzymał zgłoszenia od czterech różnych mieszkańców Jawora dotyczące usiłowania kradzieży samochodów".

Do zdarzeń doszło w ciągu jednej nocy.

"Najpierw sprawca wyłamał wkładkę zamka w Volkswagenie zaparkowanym przy ul. Wieniawskiego. Pojazdu nie udało mu się uruchomić, więc udał się na sąsiednie osiedle, aby tam spróbować szczęścia z innym pojazdem. W ten sam sposób mężczyzna próbował ukraść dwa Volkswageny, ale na szczęście dla właścicieli tych aut - nie zdołał uruchomić silników. Złodziej postanowił więc zaatakować pojazd innej marki niż dotychczasowe. Na ul. Królowej Jadwigi upatrzył sobie Audi, a następnie zabrał się do dzieła. Wyłamał najpierw wkładkę zamka, jednak i tu spotkało go rozczarowanie" - wyjaśnia asp.szt. Ewa Kluczyńska.

Sprawca uszkodził każdy z samochodów wyłamując stacyjki oraz zamki w drzwiach. Z jednego z nich zabrał radioodtwarzacz oraz podręczne narzędzia.

Policja trafnie wytypowała i zatrzymała sprawcę. "Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Legnicy, który tłumaczył, iż nie zdołał ukraść żadnego z aut, gdyż przeszkodą okazały się zabezpieczenia w postaci immobilaizerów" - dodaje funkcjonariuszka.

Mężczyznie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.