Logo Legnica24h.pl
Reklama
Zabawki idealne na Halloween. Zaskocz dzieci w ten upiorny czas. Zabawki dla dzieci. Internetowy sklep z zabawkami
Koparka Jawor - roboty budowlane

Letnie Granie w Legnicy w piątek i niedzielę

24 września o godz. 17.00 na Placu Powstańców Wielkopolskich wystąpią Michalina Zyber oraz Zespół Bella Canzone. Z kolei 26 września o godz. 15.00 na scenie Muszli Koncertowej wystąpi harcerski zespół Chwila refleksji.

© Materia??y prasowe / LCK

24 września o godz. 17.00 na Placu Powstańców Wielkopolskich wystąpią:

Michalina Zyber - absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, pedagog w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Głogowie. Pianistka zaprezentuje repertuar, na który składać się będą przede wszystkim kompozycje Fryderyka Chopina, m.in. Nocturn b-mol, Walc op. 69 nr 2, czy Preludium e-moll.

Zespół Bella Canzone - formacja składa się z dwóch śpiewaków operowych: Aleksandry Zań i Siergieja Borysenko oraz akompaniatorki Anny Borysenko. Artyści wielokrotnie występowali dla legnickiej publiczności. W najbliższy piątek będziemy mieli okazję wysłuchać koncertu muzyki filmowej, musicalowej i operowej, która stanowiła ścieżkę dźwiękową do produkcji filmowych. Zabrzmią m.in. takie utwory jak: New York, New York,  Somewhere over the rainbow, Wokaliza, Barcarolle, Upiór w operze, Strangers in the night, I've got rhythm i wiele innych znanych i uwielbianych utworów.

26 września o godz. 15.00 na scenie Muszli Koncertowej wysłuchać będziemy mogli koncertu w wykonaniu harcerskiego zespołu Chwila refleksji, który wykonuje zarówno kompozycje własne, jak i doskonale znane utwory z gatunku poezji śpiewanej czy rocka. Od 2016 r. zespół tworzą młodzi ludzie skupieni wokół drużyn harcerskich w Legnicy. Repertuar jest zdominowany przez piosenki poetyckie i patriotyczne. Nie stronią jednak od przebojów rockowych, które wykonują z delikatnością typową dla młodych wokalistów z nurtu poetyckiego. Zdobywali nagrody na wielu festiwalach, a ich piosenka pt. Gotowy z nami staniesz stanowiła tło muzyczne do filmu pod tym samym tytułem. Lubują się w dawaniu nowego życia starym utworom przywracając je z powrotem do świadomego obiegu muzycznego.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.