Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legniczanie chcą tworzyć kulturę

Prezentacją laureatów zakończył się (29 sierpnia) projekt Legnickiego Centrum Kultury pod nazwą Dom Kultury+Wy.

Fot. UM Legnica © UM Legnica

Już w czerwcu swoje zgłoszenia niebanalnych przedsięwzięć społeczno-kulturowych przedstawiło 32 pomysłodawców autorskich inicjatyw. Wśród nich znalazły się działania z pogranicza muzyki i tańca, działania plastyczno-wizualne, wystawiennicze, edytorskie, happeningowe, artystyczne i edukacyjne, a nawet rekreacyjne. Wyłoniono pięć zwycięskich propozycji, które zostaną zrealizowane jesienią 2017.

Dofinansowanie do swych działań, pochodzące z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Domy Kultury + Inicjatywy lokalne 2017, w postaci grantów o łącznej wartości 22 tys. zł otrzymają: Magdalena Lipińska (projekt „Dzień sto lat temu”), Renata Michajłow (projekt „Fabryka fortepianów – awangardowa muzyka bezogródkowa”), Dominik Mossur (projekt „Graffiti jam”), Dawid Stefanik (projekt „Piknik kolorów”) i Jonatan Trojniarz (projekt „Street Sesion Jam + Wielka Bitwa Legnicka”). Ten ostatni pomysł finansowo wspomoże także miasto.

- Chcę przenieść Legnicę i jej mieszkańców w czasie, o sto lat – opowiadała o swej koncepcji zwyciężczyni konkursu, Magdalena Lipińska.

– Wszystko odbędzie się 1 października na tarninowskim Skwerze Orląt Lwowskich. Zaaranżujemy tam atmosferę, klimat historyczny i scenografię sprzed stulecia, by wszyscy chętni legniczanie mogli się tym cieszyć i brać aktywny udział. Będą stroje z epoki, dorożki, stare samochody, biesiada i potańcówka pod gwiazdami - dodaje Lipińska. 

Dawid Stefanik 8 września zaprosi do Parku Bielańskiego na festiwal sztuki kolorowej, zarówno dosłownie (kolorowe proszki), jak tanecznie i muzycznie. Doskonali jazzmani z inspiracji Renaty Michajłow zagrają na trzech fortepianach, na żywo tworząc muzykę 7 października na scenie na Nowym Świecie. Już 2 września w Rynku możemy zobaczyć wszystko, co najlepsze w hip hopie i breakdance. 

- To wspaniałe, że tyle inspiracji możemy czerpać z oddolnych inicjatyw – mówi Justyna Teodorczyk.

– Legniczanie mają ogromny społeczny potencjał twórczy - dodała Teodorczyk. 

 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.