Logo Legnica24h.pl
Reklama

Legnickie obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Legnickie obchody 80. rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę i wybuchu II wojny światowej odbyły się w poniedziałek, 2 września, na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wrocławskiej.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W uroczystościach rocznicowych uczestniczyli m.in. senator Dorota Czudowska, posłanki Elżbieta Stępień i Ewa Szymańska, poseł Robert Kropiwnicki, prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, starosta legnicki Adam Babuśka wraz ze swa zastępczynią Janiną Mazur, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele środowisk kombatanckich, komendanci służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa, uczniowie legnickich szkół, harcerze, reprezentanci mniejszości narodowych i wielu innych mieszkańców.

Duchowni wyznania katolickiego, prawosławnego, grekokatolickiego i ewangelickiego odmówili modlitwę ekumeniczną w intencji poległych i pomordowanych ofiar wojny. W asyście pocztów sztandarowych i uczniów klas mundurowych VII Liceum Ogólnokształcącego złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów, zapłonęły znicze.

Prezydent Tadeusz Krzakowski podziękował zgromadzonym za udział w uroczystości, szczególnie kombatantom i przedstawicielom młodego pokolenia. Stwierdził, że mamy szczęście żyć w czasach pokoju, ale zawsze musimy strzec wolności jako najwyższej wartości.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.