Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Legnicki Rower Miejski wraca po kwarantannie

W środę po 35 dniach rząd zniósł zakaz korzystania z rowerów miejskich, w związku z czym Legnica od razu zdecydowała się uruchomić system dla mieszkańców.

© Materiały prasowe / UM Legnica

– Jazda na rowerze jest dobrym sposobem na poruszanie się w czasie epidemii. Zachęcamy do korzystania z nich w dojazdach do pracy. Przejażdżki rekreacyjne są też dozwolone, ale zalecamy ostrożność i unikanie większych skupisk ludzi. Poruszając się w przestrzeni publicznej, należy zasłaniać usta i nos – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Dla bezpieczeństwa rowery będą dezynfekowane. Zalecane jest korzystanie z aplikacji na smartfonie i jazda w rękawiczkach. Należy także pamiętać o tym, aby nie dotykać oczu, nosa i ust, a po jeździe - o myciu rąk.

Legnicki Rower Miejski wystartował 16 marca. Jednak w związku z sytuacją epidemiczną, rząd 1 kwietnia wprowadził zakaz ich używania w całym kraju. Od dziś ten zakaz został zniesiony. Legniczanie mają do dyspozycji 122 rowery standardowe, 5 tandemów i 5 rowerów dziecięcych na 15 stacjach.

Legnicki Rower Miejski obecny jest w naszym mieście od czterech lat. Polubiliśmy ten ekologiczny i zdrowy sposób podróżowania, o czym świadczą statystyki. W minionym sezonie (od kwietnia do listopada) system zanotował ponad 93 tys. wypożyczeń. To o blisko sześć tysięcy więcej, niż w trzech poprzednich sezonach razem wziętych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.