Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

W sobotę początek sezonu turystycznego w kościele mariackim

Sezon turystyczny w kościele mariackim rozpocznie się w sobotę o godz. 13.00. Zwiedzać będzie można, tak jak co roku, o stałych porach: środa-piątek 11.00-16.00; sobota 13.00-18.00; niedziela 15.00-18.00.

© Materiały prasowe / UM Legnica

– W tym roku, z wiadomych względów, ruszamy tydzień później, niż zwykle. Świadomi jesteśmy tego, że zainteresowanie ruchem turystycznym nie tylko w Legnicy, będzie, póki co, niewielkie. Mamy jednak nadzieję, że dla naszej lokalnej społeczności odwiedzenie najstarszego kościoła w Legnicy i spojrzenie na miasto z góry będzie atrakcją i dobrą formą spędzenia czasu – mówi ks. Jerzy Gansel, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Legnicy.

W trosce o zdrowie i komfort zwiedzających parafia wprowadza środki ostrożności, m.in.: konieczność dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła, zwiedzanie w maseczkach lub chustach oraz w rękawiczkach ochronnych, zachowanie bezpiecznych odległości pomiędzy zwiedzającymi. Dodatkowo do 50 ograniczona będzie liczba osób jednocześnie znajdujących się w kościele, a do 5 osób - jednocześnie znajdujących się na tarasie widokowym wieży.

Zwiedzanie kościoła oraz wyjście na wieżę widokową możliwe będzie po zakupieniu cegiełki w cenie 3 zł (dzieci i młodzież) oraz 6 zł (dorośli). Cena nie zmienia się już od 5 lat. Dochód z cegiełek przeznaczony jest na Fundusz Renowacji Kościoła.

Szczegółowe informacje, dotyczące ruchu turystycznego i zwiedzania, znajdują się na stronie internetowej parafii: www.legnica.luteranie.pl w zakładce https://legnica.luteranie.pl/zwiedzanie-kosciola

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.