Logo Legnica24h.pl
Reklama

Legnica oferuje klientom niskie podatki transportowe

Na wniosek prezydenta Legnicy Rada Miejska przyjęła (29 listopada) uchwałę obniżającą w roku 2019 podatki od środków transportowych. Stawki zostały znacząco obniżone w stosunku do lat ubiegłych.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Szczególnie promowane będą wszystkie pojazdy ekologiczne o napędzie hybrydowym i elektrycznym. W porównaniu z samochodami o tradycyjnym napędzie podatek będzie obniżony aż o połowę.

Zdecydowanie zyskają także m.in. właściciele pojazdów z silnikiem Euro 6 (o wieku do 5 lat) – zamiast dotychczasowych 500 zł rocznie podatku, zapłacą 440 zł. Opłata za samochody ciężarowe cztero i więcej osiowe zmniejszy się z 2.800 zł do 2.400 zł.

 Obniżką podatku poprawiamy konkurencyjność naszego miasta – przekonuje prezydent Tadeusz Krzakowski. – Ta oferta ma zaktywizować lokalnych przedsiębiorców, zachęcić firmy leasingowe i właścicieli firm transportowych także z innych miast do wyboru Legnicy jako miejsca rejestrowania swych pojazdów. Mniejszy podatek, obniży także koszty ich działalności.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.