Logo Legnica24h.pl
Reklama
Psychelab Jawor - Badania Psychologiczne

Przebudowa al. Piłsudskiego. Końcowe prace na jezdni południowej

Po ułożeniu w minionym tygodniu warstwy ścieralnej asfaltu na jezdni północnej została ona otwarta dla ruchu. Obecnie podobne prace trwają na drugiej nitce (w kierunku wiaduktu), która została wyłączona z ruchu.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Te prace planowane są na kilka dni. Po ich zakończeniu na jezdni położone zostanie oznakowanie poziome. Wówczas będziemy już mogli jeździć w obydwu kierunkach.

Na przebudowywanej al. Piłsudskiego roboty zbliżają się do końca. Na prawie wszystkich odcinkach położona jest już nowa nawierzchnia chodników z kostki betonowej. Gotowe są krawężniki. Zamontowano maszty z wysięgnikiem sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych w okolicy Parku Bielańskiego. W okolicach kładki dla pieszych przebudowana została częściowo ulica Galileusza. Ustawiono krawężniki przy prawie gotowym rondzie turbinowym. Zainstalowano nowe oświetlenie uliczne. Końcowe prace trwają jeszcze na bocznych ulicach Wielkiej Niedźwiedzicy i Kasjopei, które krzyżują się z al. Piłsudskiego.

Inwestycja obejmuje obie jezdnie al. Piłsudskiego na odcinku ok. 450 m, od kładki dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy, wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Jej koszt to ok. 7,94 mln zł. Miasto otrzymało na nią dotację w ramach rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019” w wysokości ok. 2,8 mln zł.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.