Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

LBO 2020. Miasto szuka wykonawcy na modernizację placu zabaw na Piekarach

Ogłoszony został przetarg na przebudowę istniejącego placu zabaw i utworzenie strefy gier oraz aktywnego wypoczynku dla dzieci i ich opiekunów na zielonym terenie Przedszkola nr 19 przy ul. Tatrzańskiej 11 (Piekary A).

Zdjęcie ilustracyjne © Materiały prasowe / UM Legnica

Zadanie zostanie zrealizowane w ramach tegorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Termin składania ofert do 22 września.

Inwestycja obejmuje: przestawienie, demontaż i utylizację istniejących urządzeń zabawowych oraz dostawę i instalację nowych: zestawu sportowego i innych urządzeń. Wykonana będzie brukowana nawierzchnia. Urządzenia wolnostojące nie mogą zawierać metali ciężkich.

Przypomnijmy, że we wcześniejszych edycjach LBO w tej części miasta przy ul. Tatrzańskiej powstała siłownia pod chmurką wraz ze stolikami do gry w karty, szachy i ławkami oraz posadzono drzewka i krzewy.

Z kolei Szkole Podstawowej nr 16 powstał nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Tutaj na sztucznej nawierzchni zamontowano m.in.: sześciokąt wielofunkcyjny z drążkami i linami, trzy wieże, huśtawkę i ławki.

W rejonie ulic: Pomorskiej, Warmińskiej i Karkonoskiej ułożono kilkaset metrów chodników z kostki betonowej. Uporządkowano teren na górce przy siedzibie spółdzielni mieszkaniowej, która zimą służy najmłodszym do zjeżdżania na sankach. Położono tu nawierzchnię szutrową, by nie było ślisko. Teren oświetlają lampy solarne. Odpocząć można na wygodnych ławkach.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.