Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnica, z nią zawsze po drodze do celów. Weź udział w grze miejskiej

W niedzielę, 27 września br. o godzinie 12.00 na placu zamkowym w Legnicy, odbędzie się jedyna w swoim rodzaju gra miejska – „Legnica, z nią zawsze po drodze do celów”.

© materiał prasowy

Będzie to zabawa w gronie najbliższych, a także zdobywanie wiedzy z zakresu zrównoważonego rozwoju i historii Legnicy. To świetny sposób na spędzenie niedzieli z rodziną i znajomymi. Wszystko odbywać się będzie na zewnątrz i z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa sanitarnego.

Zadaniem uczestników, którzy będą podzieleni na 4-osobowe zespoły, będzie znalezienie kolejnych stacji, rozwiązanie zadań i zagadek, a wszystko, by zdobyć jak największą ilość punktów i dobrze się bawić. Dla zwycięzców gry przewidziane są nagrody.

Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie UNA Poland oraz miasto Legnica. Zapisywać można się do 24 września, przesyłając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie unapoland.org lub wypełnienia formularza online. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich legniczan, a także odwiedzających i przyjezdnych.

Impreza odbędzie się w ramach działań promocyjnych związanych z realizacją zawartego przed miesiącem porozumienia Legnicy ze Stowarzyszeniem United Nations Association-Poland (Cele Zrównoważonego Rozwoju). To pierwsza taka inicjatywa w naszym kraju.

Jesteśmy otwarci na nowoczesne projekty i współpracę we wszystkich sferach, budując świadome społeczeństwo obywatelskie – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski.

To nie będą działania eksperckie, lecz szeroko otwarte na lokalną społeczność. Wiemy, że Legnica ma w tej dziedzinie znaczące, wręcz pionierskie osiągnięcia – dodaje prezes stowarzyszenia, Adam Dziedzic.

United Nations Association (UNA) Poland - Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Polsce realizuje projekty wspierające i popularyzujące wiedzę na temat Organizacji Narodów Zjednoczonych i roli Polski w tej organizacji. Prowadzi programy z zakresu zrównoważonego rozwoju i Agendy 2030, aktywności społeczno-obywatelskiej, edukacji i angażowania ludzi młodych oraz z zakresu praw człowieka i demokracji.

Kluczową rolę w tym procesie mają do odegrania właśnie miasta i społeczeństwo, dlatego UNA Poland, we współpracy z Urzędem Miasta Legnicy, zorganizują kilka wydarzeń, mających przybliżyć mieszkańcom tematykę zrównoważonego rozwoju.

Niezbędne załączniki na www.legnica.eu

  • formularz zgłoszenia dla uczestnika
  • zgody opiekuna
  • regulamin gry miejskiej
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.