Logo Legnica24h.pl
Reklama
Sport - Siłownia i fitness - allatonce.pl - sklep internetowy

Koncert Flamenco 11 grudnia

Zapraszamy do Sali Maneżowej Legnickiego Centrum Kultury na wieczór pełen tańca i muzyki rodem z Andaluzji. W trakcie koncertu zaprezentują swoje umiejętności tancerki z sekcji flamenco działającej przy LCK oraz zaproszeni goście.

© Materia??y prasowe / LCK

Pokaz Tańca Flamenco
11 grudnia, godz. 17.00
Akademia Rycerska, Sala Maneżowa
Bilety dostępne w Galerii Satyrykon w cenie 10 zł
Organizator: Legnickie Centrum Kultury oraz wrocławskie Studio Flamenco EL Sol

Na scenie wystąpią m. in. Lila Bochenkiewicz – prowadzącą sekcję w LCK-u, pochodząca z Legnicy tancerka flamenco - Ewa Domańska, gitarzysta - Damian Kowaliński, zespół Dragonitas del Fuego z Wrocławia oraz legnicki Zespół Compañeras Flamencas.

W ramach występu goście mieli okazję podziwiać różne style, takie jak m.in. Sevillanas, Guajira, Tangos, Buleria, Martinete. Zobaczymy choreografie solowe i jak i zespołowe - również do muzyki na żywo. Po raz pierwszy zabrzmią również w Akademii Rycerskiej solowe utwory na gitarę flamenco.
Flamenco to taniec pełen ekspresji, autentycznych emocji, piękny i wyrazisty, w którym ręce poruszają się powoli, z niezwykłą gracja i starannością, nogi natomiast są silne i dynamiczne, wystukują skomplikowane rytmy.

Na flamenco składa się wiele form, z których zaledwie niewielką część się tańczy. Są wśród nich formy zarówno o lżejszym charakterze, jak i te poważne. Flamenco nie jest jednorodne. Każdy z jego stylów posiada charakterystyczne dla niego elementy, których próżno szukać w innych. Wykonywane są w rozmaitych okolicznościach, różnią się nie tylko rejonem pochodzenia ale także temperamentem i wykorzystywanymi do niego rekwizytami.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.