Logo Legnica24h.pl
Reklama
hurtownia zabawek oraz artykułów szkolnych i biurowych
Collegium Witelona

Barbórkowo-Barbarkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica”

Zespół zaprezentuje na scenie tańce i pieśni z regionu Górnego Śląska. Dowiemy się również jakie znaczenie ma postać św. Barbary w polskiej tradycji ludowej. Będzie można również zobaczyć wystawę górniczych kufli piwnych.

© Materia??y prasowe / LCK

Barbórkowo-Barbarkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Legnica”
12 grudnia 2021, godz. 18.00
Akademia Rycerska, Sala Maneżowa
Bilety: normalny: 20 zł, ulgowe dla młodzieży szkolnej: 10 zł

4 grudnia obchodzona jest w Polsce „Barbórka” – tradycyjne święto górników i osób związanych z górnictwem. Jednym z wielu elementów świętowania są tzw. karczmy górnicze, w których udział biorą wyłącznie mężczyźni. Podczas koncertu będziemy mogli poznać zwyczaje związane właśnie z tym wydarzeniem, usłyszymy również tradycyjne piosenki górnicze.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Popularne tagi
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.