Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kolejne tablice pomiaru prędkości

Kolejne dwie tablice pomiaru prędkości zostały zainstalowane na ulicach: Sikorskiego przy skrzyżowaniu z ul. Gombrowicza (w kierunku do ul. Iwaszkiewicza) oraz na ul. Wrocławskiej przed skrzyżowaniem z ul. Spokojną (w kierunku ul. Sikorskiego).

© Materiały prasowe / UM Legnica

– Te urządzenia do prewencyjnego pomiaru prędkości montowane są w miejscach, gdzie kierowcy nagminnie przekraczają dozwolona prędkość – mówi Tomasz Pereta, dyrektor wydziału zarządzania ruchem drogowym legnickiego magistratu. – I jak się okazuje, są one skutecznym narzędziem. Rozbudowa tego systemu ma na celu bezpieczeństwo mieszkańców i jest jednocześnie apelem do kierowców o bezpieczną jazdę, z odpowiednią prędkością, dostosowaną do warunków ruchu na drodze.

Elektroniczne tablice pokazują, z jaką prędkością jadą samochody. W przypadku znacznego jej przekroczenia, wyświetlany jest napis ZWOLNIJ w kolorze czerwonym, naprzemiennie z symbolem znaku ograniczenia prędkości. W kolorze pomarańczowym (wraz z napisem ZWOLNIJ), gdy prędkość została nieznacznie przekroczona. A na zielono - wraz z podziękowaniem za bezpieczną jazdę, kiedy prędkość jest prawidłowa.

Przypomnijmy, że wcześniej podobne urządzenia zamontowano na ul. Jaworzyńskiej (w pobliżu Ronda Bitwy Legnickiej 1241), al. Piłsudskiego (w okolicach skrzyżowania z Mazowiecką) i Wrocławskiej (przed byłą biblioteką) oraz na ul. Złotoryjskiej (przed przejściem dla pieszych przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.