Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Przetarg na zimowe utrzymanie dróg wygrało LPGK

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zajmie się zimowym utrzymaniem legnickich dróg od 1 stycznia 2019 do końca 2020 r.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Wczoraj (17 grudnia) Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg w tej sprawie. Legnicka spółka komunalna zaoferowała najkorzystniejszą cenę – nieco ponad 2,5 mln zł brutto. Drugi z oferentów - konsorcjum firm Com-D i Paweł Wójcik FHU - ok. 2, 95 mln zł.

W Legnicy do zimowego utrzymania wytypowanych zostało około 160 kilometrów dróg. Obowiązują cztery standardy ich utrzymania. Najważniejsze miejsca, które zawsze odśnieżane są w pierwszej kolejności, to: wiadukt na al. Piłsudskiego, wiadukt na ul. Wrocławskiej, rondo Niepodległości oraz „górka” na ul. Złotoryjskiej (na odcinku od ul. Asnyka do ul. Ceglanej). To są kluczowe dla bezpieczeństwa ruchu arterie. Także z powodu dojazdów mieszkańców do pracy. Ważne w utrzymaniu są drogi główne (tzw. Standard nr 2). Są to wszystkie główne ulice wylotowe z miasta, obwodnica zachodnia, mała obwodnica i ulice objęte komunikacją miejską.

Sprzęt wyjeżdża na drogi, gdy śnieg zaczyna padać. Podczas opadów utrzymywana jest przejezdność najważniejszych szlaków komunikacyjnych. O wyjazdach do akcji decyduje Zarząd Dróg Miejskich.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.