Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kijkarze polubili Legnicę

Około 700 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy rywalizowało w Pucharach Polski i Europy w Nordic Walking, które odbyły się w sobotę i niedzielę (22 i 23 czerwca) na malowniczej trasie w legnickim parku Miejskim.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W Legnicy spotkali się już po raz kolejny. Dla przypomnienia: już dwukrotnie Legnica organizowała mistrzostwa i puchar Europy i wiele innych ważnych imprez w tej dyscyplinie.

Podczas dwudniowych zawodów uczestnicy rywalizowali na dystansie od 5 do 21 km. A najmłodsi na 400 m. Na trasę mógł wyjść każdy bez względu na wiek.

Nordic walking jest dyscypliną, która łączy pokolenia. Nasze przekonania podziela coraz więcej osób, co obserwujemy na każdych kolejnych zawodach – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Najmłodszy, który wyszedł na trasę miał trzy lata, a najstarszy 88. Każdy z uczestników otrzymał medal i zdobył punkty do klasyfikacji pucharowej w swojej kategorii wiekowej.

Nagrodę prezydenta Tadeusza Krzakowskiego otrzymał najstarszy uczestnik Leszek Kramer z Oleśnicy. Startował w Pucharze Polski na 5 km. W swojej kolekcji ma już wiele tytułów mistrzostwach.

Za mną do mety doszło 55 zawodników i każdy dużo młodszy ode mnie – cieszył się pan Leszek. – Swoje lata już mam, ale dzięki aktywności fizycznej jestem w dobrej formie. W młodości pływałem, jeździłem na nartach, boksowałem. Teraz chodzę z kijkami i jeżdżę na rowerze. I to jest mój sposób na życie.

Nasze miasto jest stolicą imprez masowych. Są one wizytówką Legnicy – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. - Jedną z takich są właśnie imprezy nordic walking. Cieszymy się, że przyjeżdżają na nie zawodnicy z całego kraju i zagranicy. I mam nadzieję, że jeszcze nie raz zobaczymy się w naszym mieście.

Zawody zorganizowała Polska Federacja Nordic Walking i Urząd Miasta Legnicy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.