Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Puchar Polski i Europy w Nordic Walking

W najbliższy weekend (22 i 23 czerwca) Legnica będzie stolicą Nordic Walking. W sobotę odbędzie się Puchar Polski, a w niedzielę Puchar Europy.

© Paulina Konofal

W sobotę uczestnicy będą rywalizować o zwycięstwo oraz punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. W niedzielę amatorzy marszu z kijami z całego kraju oraz goście z zagranicy będą walczyć o Puchar Europy.

Zawody organizuje Polska Federacja Nordic Walking i Urząd Miasta Legnicy. Partnerem strategicznym jest Santander Consumer Bank.

Do Legnicy przyjadą m.in. reprezentanci z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji i Białorusi i oczywiście z ok. 100 polskich miejscowości. Rywalizować będą na stadionie lekkoatletycznym przy alei Orła Białego. W zawodach może uczestniczyć każdy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Są to bowiem zawody amatorskie, dlatego nie jest wymagana żadna przynależność klubowa.

Na pierwszy dzień rywalizacji organizatorzy przygotowali dystanse o długości 5, 10 i 21 km, a na Puchar Europy – 5 i 10 km. Można do nich przystąpić indywidualnie lub drużynowo, w grupach z podziałem na wiek i płeć. Również najmłodsi mogą się sprawdzić – na dzieci poniżej 8 roku życia czeka trasa Mini Nordic Walking o długości 400 m.

Zarówno Puchar Polski, jak i Puchar Europy mają na celu promowanie systematycznej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu i zdrowego stylu życia w rodzinach.

Zależy nam, by pokazać, że ruch jest dla każdego. Nordic Walking jest dyscypliną, która może łączyć pokolenia. Nasze przekonania podziela coraz więcej osób, co obserwujemy na każdych kolejnych zawodach – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Ze względu na duże zainteresowanie, rejestracji na Puchar Polski będzie można dokonać już w piątek, 21 czerwca, w godz. 17:00-19:00. Biura zawodów będą także czynne w dniu rozgrywania Pucharu.

Start marszu na dystansie 21 km w sobotę zaplanowano na godz. 10:00, a trasy na 10 km – na 11:00. Na Puchar Europy także można zapisać się już dzień wcześniej – w sobotę, w godz. 17:00-19:00. W niedzielę biuro zawodów działa w godz. 8:00-12:00.

Impreza rozpocznie się o 10:00, a o 10:30 zawodnicy z różnych krajów zmierzą się na trasie o długości 10 km. Marsz przyjaźni na 5 km startuje o 12:30, a rywalizacja dla dzieci poniżej 8 roku życia – godzinę później.

Szczegółowy harmonogram Pucharów oraz wszystkie potrzebne informacje dotyczące rywalizacji można znaleźć na stronach www.pucharpolskinw.pl oraz www.akademia-zdrowia.com. Zapisu na Puchar Europy można dokonać na stronie: https://b4sportonline.pl/enwo_cup.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.