Logo Legnica24h.pl
Reklama

Juventus Academy wchodzi do gry w Legnicy

Legnicka akademia słynnego włoskiego klubu pochwaliła się swoimi działaniami podczas specjalnej konferencji, w której uczestniczył Lorenzo Grossi, dyrektor wykonawczy Juventus Academy Europe.

© Paweł Sasiela

Od 1 stycznia legnicka akademia dołączyła do światowej sieci Juventus Academy.

- Cieszę się, że tu jestem i otwarcie akademii doszło do skutku. Byłem tu już wcześniej, spotykając się z panem prezydentem w listopadzie. Przede wszystkim naszym założeniem jest budowanie marki na bazie metodologii i filozofii podobnej do tej z Turynu. To nasz idea. Pracujemy na całym świecie w ponad 50 akademiach. Nasz projekt się rozwija, z czego się cieszę, bo pracują z nami bardzo dobrzy ludzie, wiemy jak pracują i są na dobrej drodze - mówił Lorenzo Grossi.

Podobne akademie istnieją już we Wrocławiu i Gdańsku. Legnicki ośrodek jest więc kolejnym elementem projektu tworzonego w naszym kraju. Nad Kaczawą nie pozostają jednak w tyle, mając już nawet czym się pochwalić.

- Sukcesem w Legnicy jest to, że mamy tu pierwszą w Polsce Juventus Academy Woman. W innych akademiach również trenują dziewczynki, ale jest ich po 1-2 w grupie. Tutaj mamy już wyodrębnioną Juventus Academy Woman. Mamy nadzieję, że pomału stanie się jedną z najlepszych. Progres u dziewczynek jest bardzo szybki. Mamy trenerkę, bo nikt tak nie zrozumie kobiety jak druga kobieta - zauważał Mirosław Nowicki, dyrektor zarządzający Juventus Academy Wrocław.

Młodzi adepci futbolu trenując w Juventus Academy mogą liczyć na stałą opiekę specjalistów, takich jak psycholog, dietetyk, fizjoterapeuta czy lekarz sportowy. Na współpracy z renomowanym włoskim klubem skorzystają również trenerzy, mający możliwość wyjazdu na staże, czerpiąc wzorce od najlepszych szkoleniowców włoskiej piłki młodzieżowej. Dzieci natomiast mogą uczestniczyć w corocznym turnieju dla wszystkich akademii Juventusu z całego świata, który odbywa się w Turynie.

- Generalnie projekt Juventus Academy obejmuje dzieci od 5 do 17 lat, jednak głównie skupiamy się na młodszych grupach - zaznaczał Lorenzo Grossi. 

- Nie chcemy wchodzić w trakcie z najstarszymi rocznikami, bo byłoby to troszkę sztuczne, bo ktoś już gdzieś się kształtuje. Z drugiej strony powstał u nas starszy rocznik, którego nie mieliśmy w założeniu, bo przyszła określona liczba 12-13 dzieci, gwarantujących nam to, że mogą już grać i występować w turniejach - uzupełniał Mirosław Nowicki.

Jak podkreślał Mirosław Nowicki od samego początku projekt spotkał się z bardzo dużą przychylnością władz miasta. Do włączenia się w projekt zachęcała także reprezentantka Polski Aleksandra Sikora, na co dzień grająca w żeńskiej drużynie Juventusu, której wypowiedź odtworzona została na ekranie.

- Chciałabym życzyć wszystkiego najlepszego i powodzenia Juventus Academy w Polsce, które powstały we Wrocławiu, Legnicy i Gdańsku. Witamy was w naszej rodzinie. Zapraszam wszystkie dziewczynki i chłopców do przyłączenia się do nas, aby rozwijać się jako zawodnicy i reprezentować barwy biało-czarne - powiedziała reprezentantka Polski.

W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele legnickiej akademii, którzy być może w przyszłości pójdą w ślady Aleksandry Sikory i Wojciecha Szczęsnego bądź innego z polskich piłkarzy, występujących w Serie A.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.