Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Jechał pod prąd drogą ekspresową S3. Był pod wpływem narkotyków

Policjanci z Legnicy zakończyli niebezpieczną jazdą samochodem pod prąd drogą S3. Bezmyślną jazdą kierowca nie doprowadził do żadnego zdarzenia drogowego. Podczas kontroli okazało się, że 62-latek znajduje się pod wpływem narkotyków.

© jawor24h.pl

W poniedziałek przed godz. 10.00 patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podczas patrolowania drogi S3 otrzymał informację, że w kierunku Lubina jedzie pod prąd kierujący pojazdem marki Opel.

"Policjanci natychmiast udali się we wskazany kierunek. Po chwili funkcjonariusze zauważyli pojazd jadący po niewłaściwej stronie jezdni. Po dojechaniu do pojazdu policjanci za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych, a także gestów dawali do zrozumienia kierującemu, że jedzie pod prąd" - wyjaśnia kom. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy.

"Kierujący kompletnie nie zwracał uwagi na policjantów, kontynuował jazdę za znaczną prędkością, wymijając prawidłowo jadące pojazdy oraz wykonując niebezpieczne manewry skrętu na całej szerokości jezdni. W pewnym momencie kierujący zatrzymał swój pojazd i zaczął zawracać. Mężczyzna zjechał na MOP Kochlice, gdzie porzucił swój pojazd, a sam schował się za drewnianą wiatą" - dodaje policjantka.

Policjanci wylegitymowali kierującego, który okazał się być 62-letnim mieszkańcem powiatu świdnickiego.

"Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci nabrali podejrzenia, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało obecność w ślinie środków odurzających. Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań oraz zatrzymano jego uprawnienia do kierowania pojazdami" - informuje kom. Jagoda Ekiert.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.