Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Legnicka Policja podsumowała akcję „Alkohol i narkotyki”

Legnicka drogówka podsumowała działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”, które prowadzone były w poniedziałek. Policjanci ujawnili dwóch kierujących po użyciu alkoholu, jednego po narkotykach i jednego nietrzeźwego kierującego.

© Materiały prasowe / PAP

Prowadzone w poniedziałek działania pn. „Alkohol i Narkotyki” miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg głównie tych kierowców, którzy prowadzą pojazd będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policjanci kontrolowali kierujących na terenie Legnicy i powiatu legnickiego.

Funkcjonariusze ujawnili jednego kierowcę, będącego w stanie nietrzeźwości, dwóch w stanie po użyciu alkoholu i jednego pod wpływem narkotyków.

"Kierujący w stanie netrzeźwości to 52-letni obywtel Ukrainy, zatrzymany do kontroli o godzinie 6:00 w Rzeszotarach. Mężczyzna kierował pojazdem mając prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informacyjnych okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania pojazdami" - informuje mł. asp. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Kierujący po użyciu alkoholu, czyli w stężeniu poniżej pół promila, zatrzymani zostali do kontroli drogowej na terenie Legnicy i powiatu legnickiego.

"To 35-letni legniczanin i 24-letni mieszkaniec Prochowic. Kierujący pod wpływem narkotyków to 62-letni mieszkaniec Strzegomia. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej o godz. 10:00 w Legnicy" - dodaje policjantka.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat oraz zakaz kierowania pojazdami. Natomiast za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu, oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, sąd może zastosować karę grzywny lub aresztu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.