Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Dwa lata więzienia dla księdza za defraudację pieniędzy na remont kościołów

Na dwa lata więzienia skazał w środę legnicki sąd księdza Włodzimierza G. oskarżonego o defraudację ponad 1,2 mln z dotacji na remont Bazyliki w Legnickim Polu i kościoła filialnego w Gniewomierzu (Dolnośląskie).

© Materiały prasowe / PAP / Leszek Szymański

Pieniądze, które miał zdefraudować ks. Włodzimierz G. pochodziły z budżetów resortu kultury oraz tamtejszej gminy. Chodzi o kwotę ponad 1,2 mln zł. Według oskarżenia G. przeznaczył część z tej sumy na zakup kryptowaluty, a resztę sobie wypłacił.

Fundusze, które według prokuratury przywłaszczył sobie oskarżony miały zostać przeznaczone na remont Bazyliki w Legnickim Polu i kościoła filialnego w Gniewomierzu. Włodzimierz G. był proboszczem w tej parafii. Po wykryciu nieprawidłowości w 2022 r. został zawieszony przez ordynariusza legnickiego bp Andrzeja Siemieniewskiego.

W środę legnicki sąd uznał byłego proboszcza winnym zarzucanych mu czynów i skazał go na 2 lata bezwzględnego więzienia – przekazał PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Legnicy sędzia Jarosław Halikowski. Sąd orzekł również, że ksiądz ma naprawić szkodę – zwróci resortowi kultury ponad milion zł, a gminie 15 tys. zł. Ma też zapłacić 15 tys. zł grzywny.

Wyrok jest nieprawomocny.(PAP)

Piotr Doczekalski

pdo/ apiech/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.