Logo Legnica24h.pl
Reklama
Zabawki idealne na Halloween. Zaskocz dzieci w ten upiorny czas. Zabawki dla dzieci. Internetowy sklep z zabawkami
Koparka Jawor - roboty budowlane

Harcerski Start w Legnicy

W sobotę, 18 września 2021 r., Hufiec ZHP w Legnicy zorganizował Harcerski Start w nowy rok harcerski 2021/2022.

© Materia??y prasowe / ZHP Legnica

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. w Kościele Parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy, współcelebrowanej przez kapelana Hufca księdza przewodnika Krzysztofa Czadowskiego. O oprawę muzyczną zadbała Artystyczna Drużyna Harcerska "Pryzmat" druhny przewodniczki Aleksandry Kozubal. Poczet sztandarowy wystawiła 710 Drużyna Wędrownicza "Kedyw", która w poniedziałek na sesji Rady Miasta zostanie uhonorowana tytułem "Zasłużonej dla Legnicy".

Następnie na terenie klasztoru franciszkanów odbył się apel Hufca, na który stawiły się wszystkie jednostki. Każda drużyna, gromada i krąg otrzymały od komendanta Hufca najnowszą propozycję programową Chorągwi Dolnośląskiej ZHP pt. "Odkrywamy Dolny Śląsk". Apel był także okazją do wręczenia sznurów funkcyjnych członkom Komisji Rewizyjnej Hufca podharcmistrzowi Ireneuszowi Piotrowskiemu i podharcmistrzowi Arturowi Torbińskiemu, którzy nie mogli przybyć w lipcu na ognisko akcji "Powrót do Zaborówca", oraz nowemu kwatermistrzowi Hufca Harcerzowi Orlemu Sylwestrowi Czerniejewskiemu.

Po apelu drużyny uczestniczyły rotacyjnie w warsztatach pierwszej pomocy i własnoręcznego ozdabianiu toreb, które każdy zabrał ze sobą na pamiątkę. Jedynie wybuchy, które towarzyszyły eksperymentom chemicznym na jednym z warsztatów, były w stanie na chwilę zapanować nad emocjami uczestników i ich zaangażowaniem w zajęcia. Szczególnie aktywni i wrażliwi byli członkowie 2 Prochowickiej Gromady Zuchowej oraz 22 Prochowickiej Drużyny Harcerskiej druhny podharcmistrzyni Jolanty Kozubal i 45 Drużyny Nieprzetartego Szlaku "Stokrotki" druha podharcmistrza Ireneusza Piotrowskiego.

Przyszedł jednak czas na grę terenową, więc podziękowaliśmy gospodarzom za przyjęcie i gościom z firmy CZAR Animacje druha Michała Kowalczyka. Gra wiodła ciekawymi miejscami w Legnicy w stronę lasku Złotoryjskiego, gdzie ognisko przygotowała druhna Vanessa Nikiel, drużynowa 218 DH "Element". Niestety musieliśmy zmienić trasę z powodu opadów i na zakończenie drużyny spotkały się w remontowanej właśnie przez 90 DW "GROM" i Legnicki Krąg Instruktorski siedzibie Hufca przy ul. Zielonej 13of, dokąd już od dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zbiórki w nowym roku harcerskim!
 
Więcej informacji i zdjęć na https://www.facebook.com/LegnicaZHP.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.