Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

(FOTO) Wiecha zawisła na hali serwisowej Kolei Dolnośląskich

Uroczystym zawieszeniem wiechy zakończył się kolejny etap budowy hali serwisowej Kolei Dolnośląskich, która powstaje w Legnicy przy ul. Pątnowskiej.

© Anna Cybulska

Obecnie przewoźnik serwisuje swoje pociągi w dzierżawionym obiekcie w Miłkowicach, ale już wkrótce całe zaplecze techniczne zostanie przeniesione do nowoczesnej hali w Legnicy. 

- W związku z rozwojem spółki, tego typu obiekty są potrzebne, aby utrzymać w należytym stanie tabor. Jest to nasza pierwsza inwestycja, ale nie ostatnia. W planie mamy kolejną halę, zlokalizowaną również na tej działce oraz budowę myjni do utrzymania czystości pociągów, ewentualnie też innych przewoźników – mówił Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

Własne zaplecze serwisowe to dla spółki znaczne oszczędności. 

- Rocznie wykonujemy ponad 2 tysiące przeglądów. Dzięki budowie hali nasza spółka stanie się jeszcze bardziej samodzielna, a przewozy będą jeszcze bardziej opłacalne. Dzięki hali zaoszczędzimy ponad 20 mln złotych w perspektywie najbliższych 10 lat - zaznaczył Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego. 

- Cieszę się, że hala mogła powstać tutaj, gdzie bije serce Kolei Dolnośląskich - dodał J. Michalak.

Zaplecze serwisowe zostanie uruchomione w grudniu tego roku. Do użytku zostaną oddane 3 tory serwisowe. Na ponad 2 tysiącach metrów kwadratowych będą mogły odbywać się prace przy 4 pociągach jednocześnie. Dodatkowo powstanie 30 nowych miejsc pracy. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.