Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Zostań SuperW Szlachetnej Paczki w Legnicy

Ponad 800 wolontariuszy zamierza w tym roku zaangażować w swoje działania na Dolnym Śląsku Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Bardzo potrzebni są też wolontariusze z Legnicy.

© materiał prasowy

To oferta dla tych, którzy chcą nie tylko pomagać, ale także rozwijać się i mieć wpływ na rzeczywistość. Zgłoś się i wypełnij formularz na www.superw.pl, jeżeli: lubisz ludzi, masz motywację do rozwoju, potrafisz współpracować z innymi i masz skończone 18 lat. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie. 

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości to znane, ogólnopolskie wolontariaty, organizowane przez Stowarzyszenie Wiosna. Pomysłodawcą projektów jest ks. Jacek Stryczek. 

– Do pomagania  i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie. To jest taki wolontariat jak Harvard - kiedy go skończysz, jesteś już innym człowiekiem. Liczy się to, czego się nauczyłeś, jak się rozwinąłeś i jakich poznałeś ludzi - mówi ks. Jacek Stryczek.

Dzięki pracy wolontariuszy w ubiegłorocznej edycji szlachetnej paczki w całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin i ponad 2000 dzieci w Akademii Przyszłości.

Nie ma Paczki bez wolontariuszy. To od nich zależy, jak wiele potrzebujących rodzin i dzieci otrzyma mądrą pomoc. Na terenie całego województwa dolnośląskiego poszukiwanych jest 800 wolontariuszy do Paczki i Akademii. 

Wolontariusze docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą. SuperW Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy - tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść. To wyzwanie okazuje się bardzo satysfakcjonujące, bo aż 79 proc. z nich uważa, że Paczka to najważniejsze wydarzenie w ich życiu. 

Z kolei wolontariusze Akademii Przyszłości przez cały rok regularnie, raz w tygodniu, spotykają się z dziećmi, które nie odnajdują się w szkolnej rzeczywistości i nie wierzą w swoje możliwości. Wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem dziecka. Uczy je wygrywać, wzmacnia jego dobre strony, podnosi jego samoocenę i sprawia, że dziecku zaczyna się chcieć.

Wolontariuszem może być każdy. To zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej, które odczuwają potrzebę działania społecznego. 

- Chciałam pomagać mądrze. Zobaczyłam, że w Paczce pomagamy konkretnym rodzinom i to mnie bardzo przekonało, ponieważ wiedziałam, że ta pomoc jest skrojona na miarę potrzeb rodziny - mówi Natalia, wolontariuszka Szlachetnej Paczki z kilkuletnim stażem. 

Kandydaci mogą się zgłaszać we wrześniu. Warto się jednak spieszyć. By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. 

W Legnicy wszyscy chętni proszeni są o kontakt z panem Jakubem Należnym w wydziale promocji i komunikacji społecznej Urzędu Miasta, zajmującym się kwestiami wolontariatu – e-mail jnalezny@legnica.eu, tel. 76 72 12 364. 

Tu będzie można również otrzymać specjalny formularz, przeznaczony dla będących w potrzebie rodzin, na którego wypełnienie i wzięcie udziału w programie wyrażą one zgodę. 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.