Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

(FOTO) Nad Kaczawą już za kilka dni odpoczniemy na promenadzie

Już niebawem będziemy mogli odpocząć i zrelaksować się na nadkaczawskiej promenadzie. Właśnie dobiega końca budowa bulwaru wraz przebudową ul. Nadbrzeżnej. Trwają odbiory końcowe.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Zamontowane są już tutaj ławki, leżanki, zielone skwery i mała architektura. Przebudowana jest jezdnia i chodniki, powstały zatoki postojowe na ul. Nadbrzeżnej i ścieżki rowerowe. Bulwar zbudowany jest z kostki i płyt kamiennych.

W ramach tej inwestycji m.in. dodatkowo został zbudowany chodnik, łączący ulicę Nadbrzeżną z Kamienną – mówi Grażyna Litwin, dyrektor inwestycji miejskich. – Te dodatkowe elementy nie zwiększyły kosztów. Jak się bowiem okazało podbudowa jezdni była w dobrym stanie i właśnie dzięki temu zostały zaoszczędzone pieniądze.

Jak pojedziemy Nadbrzeżną? Odcinkiem od Wrocławskiej do Limanowskiego będziemy jeździć w jednym kierunku, natomiast od Limanowskiego do Kartuskiej - w dwóch.

Nadbrzeżny trakt połączy więc ul. Kartuską z Wrocławską, która niedawno przeszła gruntowną przebudowę. Przypomnijmy, że przed laty po drugiej stronie Kaczawy także powstał bulwar, który cieszy się wśród legniczan popularnością.

Koszt przebudowy ul. Nadbrzeżnej wraz z budową bulwaru to ok. 3 mln 346 tys. zł, z czego pond 1 mln 255 tys. zł stanowi zdobyte dofinansowanie unijne.

Zobacz zdjęcia

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Gość
Gość2 lipca 2019 o 18:41
Kiedy oficjalne otwarcie ?
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.